Tag: Drita

Sukaj te Drita, mediat Kosovare japin lajmin

5:06 pm 17 Dec 2017

Xhevahir Sukaj pak ditë më parë deklaroi në shtypin e shkruar se mund të largohet nga Partizani, e menjëherë në drejtim të tij erdhën oferta nga klube të ndryshme të Superiores por jo vetëm.  Së fundmi, nga mediat kosovare po qarkullon një lajm për një afrim të mundshëm te skuadra e Dritës...

Merr fund, Drilon Musaj me skuadër të re

1:51 pm 27 Jul 2017

Drilon Musaj zyrtarisht e ka lënë Superioren dhe sezonin e ardhshëm do të luajë në Kosovë, aty ku ai më parë ka luajtur e...

Goditje dyshe e Dritës

2:18 pm 19 Jul 2017

Drita nuk ka të ndalur në merkato, pasi ka afruar edhe dy futbollistë të tjerë ditën e sotme. Të afruarit janë Endrit Krasniqi dhe Liri...

Drita prezanton Ismailajn

4:48 pm 14 Jul 2017

Lauren Ismailaj ëshët afrimi i radhës te Drita e Gjilanit, teksa mesfushori i avancuar i Partizanit ka nënshkruar dhe është prezantuar ditën ...

Nuk ndalet Drita, tjetër përforcim

1:33 pm 13 Jul 2017

Drita e Gjilanit vijon serinë e afrimeve në klub, teksa sot është prezantuar edhe Leutrim Rexhepi, portieri që vjet ishte pjesë e Ferizajit. Me këtë l...

Drita “shkëlqen” në merkato, vijnë edhe dy

6:20 pm 12 Jul 2017

Ekipi i Dritës është mjaft aktiv në merkaton e verës, ku së fundmi ka afruar mesfushorin Bujar Shabani, i cili konsiderohet edhe si ble...

Derbi për ish-sulmuesin e Vllaznisë

8:36 pm 01 Jul 2017

Kastriot Rexha është objektiv i skuadrës së Dritës dhe Gjilanit, skuadrave të të njëjtit qytet, që në derbi dhurojnë spektakël në çdo përba...

Drita nuk ndalet, akord me Gërbeshin

4:02 pm 26 Jun 2017

Drita e Gjilanit kërkon që mos kalojë këtë sezon streset e vjetshme, kur mbijetesa u arrit me vështirësi. Drejtuesit e klubit ...

Drita, pranë “ish”-it të Skënderbeut

4:01 pm 25 Jun 2017

Drita kërkon të përforcohet në merkato, teksa së fundmi ata kanë bërë pjesë të tyren Astrit Fazliun, sulmuesi që në verë iu bashkua sk...

Zyrtarizohet Nderim Nexhipi

8:57 am 27 Jan 2017

Nderim Nexhipi do të luajë në vazhdim në Kosovë, pasi ka arritur marrëveshjen me Dritën e Gjilanit. Lajmi është dhënë nga klubi shqip...

Lushnja mund ekipin e Superligës së Kosovës

9:39 pm 22 Jan 2017

Sot Lushnja është përballur me Dritën e Gjilanit, skuadër të cilën e ka mundur me rezultatin e pastër 2-0. Golin e ...