Tag: Drita FC

Gjilani në këmbë, erdhi derbi

9:42 am 03 Dec 2017

Përgatiti për Sportal.al, ELTON ÇELA Gjilani është një ndër qytetet më të mëdhenj në Kosovë, i vendosur në pjesën juglindore në krahinën e pasur të Anamoravës. Një rajon fushor, i rrethuar nga male dhe me një klimë të ftohtë: këtu është matur temperatura më e ulët në trevat shqiptare, -32˚C. Dallo...

Drita mund thellë ekipin shqiptar

8:16 pm 10 Aug 2017

Drita ka mundur ekipin shqiptar, Pogradecin me rezultatin e pastër 3-0. Të tre golat kosovarët i kanë shënuar në pjesën e dyte. Serinë e go...

Trepça fiton ndaj Dritës

9:30 pm 03 Aug 2017

Trepça fiton miqësoren e ndaj Dritës me rezultatin 2-1. Pjesa e parë është mbyllur me rezultatin e bardhë ku të skuadrat patën di...

Musaj letër falenderuese për Laçin

10:22 pm 28 Jul 2017

Pasi u prezantua ditën e djeshme si blerja më e re e Dritës,  Drilon Musaj, ditën e sotme ka falenderuar nëpërmje...

Musaj prezantohet tek Drita

7:51 pm 27 Jul 2017

Drilon Musaj është prezantuar si blerja më e re e Dritës. Arritja e marrëveshjes me lojtarin u bë gjatë ditës së sotme. ...