Tag: Donaruma

Milani “piketon” pasuesin e Donarumës

10:12 pm 15 Jun 2017

Pas Xhanluixhi Donaruma refuzoi të rinovonte kontratën, drejtuesit e Milanit kanë filluar punën për të gjetur pasuesin e tij. Portieri 18 vjeçar do të largohet në fund të sezonit si lojtar i lirë, por te Milani duket se do të vënë në zbatim planin e veçantë për Donarumën. Portieri sipa...

Donaruma nuk rinovon me Milanin

5:52 pm 15 Jun 2017

Xhanluixhi Donaruma nuk rinovon me Milanin. Dita e sotme ka qenë vendimtare për të ardhmen e portierit, teksa agjenti i tij është takuar para ...

Nga Donaruma te Sançez, “çmenduri” bardhezi në merkato

12:14 pm 11 May 2017

Juventusi është kualifikuar në finalen e Ligës së Kampioneve dhe në rast se e fiton atë, atëherë 131 milionë euro shkojnë në arkat e klubit ita...

Donaruma: Shpresoj të qëndroj te Milani

9:50 am 20 Mar 2017

Xhanluixhi Donaruma cilësohet si e ardhmja e portës së Milanit, por edhe asaj të Italisë. Vetëm 18 vjeccar, gjigandi i portës kuqezi i ka bindur të gjithë për talentin e tij teksa ka ngjall...

Milan – Donaruma, sinjale rinovimi

12:06 pm 13 Mar 2017

Edhe pse është në një situatë kaotike përsa i përket shitjes së klubit te kinezët, drejtuesit aktualë po mendojnë për të blinduar Xhanluixhi Donarumën. Portieri që po i mahnit të gjithë...

Donaruma-Milan, ja situata

3:54 pm 14 Feb 2017

Xhixhi Donaruma për pak ditë mbush 18-vjeç, çka e bën atë madhoren dhe pritet të nënshkruajë kontratën e re, gjë që do tento...

Donaruma ka një dedikim për trofeun e Superkupës

9:03 pm 23 Dec 2016

Xhanluixhi Donaruma ishte heroi i Milanit në triumfin që kuqezinjtë morën në Superkupë ndaj Juventusit. Portieri i talentuar bëri një super pritje në penal...

E ardhmja e Donarumës? Galiani ironizon me të gjithë

9:40 pm 16 Nov 2016

Çështja e portierin Xhanluixhi Donaruma padyshim që i ka alarmuar te gjithë tek Milani, por jo Adriano Galianin. Numri një i merkatos së kuqezinjve sqaron...

Donaruma, një tjetër skuadër futet në garë për portierin

4:59 pm 15 Nov 2016

Tashmë "gjuetia" në Milano është e hapur. Skuadrat janë vënë pas Xhanluixhi Donarumës, teksa lojën i pari e hapi Bepe Marota kur u shp...