Tag: Dinamo

Kukësi, “shuplakë” Dinamos

4:57 pm 20 Jan 2018

Kukësi e ka mbyllur me fitore fazën përgatitore dhe tanimë mendon për transfertën me Vllazninë. Skuadra e drejtuar nga Peter Pakult ka shënuar pesë herë në portën e Dinamos, duke triumfuar me rezultatin 5-1. Donjet Shkodra ishte ai që hapi serinë e golave pas ekzekutimit të një goditjeje dënimi...

Dinamo fiton derbin me “tris”

1:01 pm 09 Sep 2017

Dinamo po tregon një formë të mirë këtë verë, teksa ka zhvilluar përballje dinjitoze me Kukësin dhe Tiranën, madje me këta të fu...

Kastrioti ndahet në paqe me Dinamon

4:50 pm 02 Sep 2017

Kastrioti dhe Dinamo kanë luajtur sot një ndeshje miqësore në Krujë dhe në fund gjithçka u mbyll në barazim 2-2, Krutanët e nisën n...

Laçi nis “fazën e dytë”, nesër në fushë

4:51 pm 22 Aug 2017

Laçi luajtur të dielën miqësoren e nëntë ndaj Tiranës dhe fitoi me rezultatin 0-1 me gol të shkodranit Ansi Nika, që...

Kaja, mes dy ofertave

10:51 am 22 Aug 2017

Ervis Kaja, lojtari polivalent që vjet ishte pjesë e skuadrës së Korabit, ende nuk ka firmosur dhe është lojtar i lirë, por kjo nuk do ...

Allmuça zbulon planet e Dinamos

1:15 pm 13 Aug 2017

Dinamo u mund nga Kukësi në miqësore ditën djeshme, por pavarësisht kësaj, trajneri Igli Allmuça është shprehur i kënaqur m...

Kukësi fiton, Laçi barazon

8:07 pm 12 Aug 2017

Kukësi ka arritur fitoren e parë në ndeshjen miqësore ndaj Dinamos me trajnerin Milinkoviçin. Rezultati i ndeshjes u mbyll me shifrat 2-1 ku...

Tomori gjen zëvëndësuesin e Kaloshit

8:48 pm 28 Jul 2017

Pas largimit të portierit Mikel Kaloshi drejt Lirisë së Prizrenit, Tomori është vënë menjëherë në lëvizje për të gjetur zëvëndësuesin e ...

Julian Brahja e mbyll me futbollin

11:50 am 22 Jul 2017

Julian është larguar nga futbolli i luajtur pas gati 20 vitesh karrierë. Mbrojtës laçian hapat e parë hodhi në skuadrën kurbinase, për t’u tra...

Sengla e pranon: Dinamo na toleroi

10:08 am 28 Jun 2017

Luan Sengla, ish-lojtari i Tiranës, pranon se Dinamo në qershorin e vitit 1974 ua la ndeshjen, në mënyrë që bardheblutë të shpëtonin prej rëni...

Një finale në të Parën, caktohen gjyqtarët

10:06 am 13 May 2017

Kategoria e parë zbret sot në fushë, teksa do të luhen disa ndeshje, më e rëndësishmja luhet në Fushë-Krujë mes Ilirisë dhe Tërbuni...