Tag: Dinamo Zagreb

Transferimi te Dinamo, Grezda zbulon prapaskenën

12:31 pm 12 Feb 2018

Eros Grezda vazhdon të shkëlqejë tek Osijeku në Kroaci, ndërkohë që në janar mund të ndryshonte skuadër. Mediat kroate raportuan për një ofertë të Dinamos së Zagrebit dhe u fol asokohe edhe për shifra konkrete. Në fundjavë Grezda i shënoi gol Dinamos, por Osijek u mposht në këtë takim, ndërkohë që...

Vllaznia, bashkëpunim me Dinamon e Zagrebit

6:13 pm 24 Jul 2017

Vllaznia hedh hapin e parë për një bashkëpunim profesional me ekipin më të mirë të Kroacisë, Dinamo e Zagrebit, kjo gjë është bërë e ditur...

Ermir Lenjani drejt Kroacisë

8:17 pm 16 Jan 2017

Kontrata e Ermir Lenjanit me Renes skadon në qershor të këtij viti, por tashmë dihet që lojtari nuk bën pjesë në planet e skuadr...

Kaçen e duan në Kroaci

10:54 am 07 Jan 2017

Pas një eksperince të hidhur në Çeki me Viktoria Plzen, Ergys Kaçe mund të përfundojë në Kroaci. Ashtu sic raporton Panorama Sport, për mesfu...

Dinamo e Zagrebit thyhet pas 6 vitesh

11:40 am 11 Sep 2016

Një rekord i veçantë mori fund të shtunën në mbrëmje, pasi Dinamo e Zagrebit u mund në shtëpi 1-0 nga Osijek dhe në këtë mëny...

Zyrtare, Rrahmani te Dinamo

10:13 am 30 Aug 2016

Amir Rrahmani ka firmosur për Dinamon e Zagrebit dhe tashmë i jep fund aventurës te RNK Spliti, ku ka shkëlqyer që prej...

Ademi, “viktimë” e maqedonasve?

10:53 am 09 Nov 2015

Gazetari kroat Tomislav Zhidak, në një intervistë për “Jutarnji”, ka dhënë tri pista të mundshme për dopimin e lojtarit shqiptar të Dinamo Zagrebit, Arijan Ademi. Në intervistë...

Thirrje antishqiptare në Athinë

5:43 pm 06 Nov 2015

Nuk kanë munguar thirrjet raciste dhe plot urrejtje nacionaliste në stadiumin Karaiskaqis, ku u zhvillua ndeshja Olimpiakos-Dinamo e Zagrebit. Tifozë grekë, por edhe serbë, ...

I pashtershmi Bledi Shkëmbi

9:12 am 26 Aug 2015

Bledi Shkëmbi nuk i tregon vitet që ka mbi supe. Kapiteni i Skënderbeut i cili sapo mbushi 36 vjeç nuk dorëzohet për asnj...

Josa: Goli i tretë vulosi humbjen

12:00 am 26 Aug 2015

Skënderbeu u largua nga Champions League, pas një paraqitje të suksesshme. Në takimin e kthimit Dinamo arriti një fitore më të thellë, një humbje ...

Priten me mijëra sot në “Maksimir”

10:51 am 25 Aug 2015

Tifozët kroatë po shfaqin interes rreth takimit të kthimit play off Champions League ndaj Skënderbeut. Sipas klubit pritës deri rreth mesditës...