Tag: Dinamo Dresden

Gjoba për pyroshou, bojkot dhe “ushtri” në stadium

10:37 am 15 May 2017

Federata Gjermane e Futbollit gjobiti Karlsruher për përdorimin e materialeve piroteknike në derbin me Shtutgartin, ndërkohë që në ndeshjen e djeshme mes Dinamo Drezden dhe Karlsruher tifozët e Drezdenit u paraqitën në stadium me veshje ushtarake. Mesazhi i tyre ishte kundër federatës, teksa dhuruan spektakël, ku sigurisht nuk...