Tag: Dejvi Bregu

Sulmi ballëgjerë i Dejvi Bregut dhe ekipi i ri

12:58 pm 28 Jan 2018

“Është e vërtetuar që ne mund të mundim këdo në kampionatin shqiptar, mendoj se prodhojmë një futboll mjaft të bukur për publikun dhe deri teni ka qenë mjaft rezultativ. Jemi krenarë që gjithë Shqipëria flet për ekipin tonë dhe ndihemi të vlerësuar për këtë”, kështu e nisi fjalën e tij në emiso...

Bregu zyrtarizon afrimin e fundit te Luftëtari

9:07 pm 19 Jan 2018

Lejdi Liçaj sot feston 31-vjetorin e lindjes dhe merr si dhuratë transferimin në...Gjirokastër. Kjo do të jetë hera e tretë që mesfushori vlonjat vesh bluzën e Luftëtari...

Matersburg sfidon Skënderbeun për talentin

10:17 am 09 Jan 2018

Dejvi Bregu mund të ndryshojë destinacion. Dëshira e madhe e sulmuesit anësor është që të luajë jashtë vendit dhe ofertat në fakt nuk i kanë ...

Gjirokastra vendos: Bregu “Personazhi i Vitit”

11:02 am 31 Dec 2017

Prej dy vitesh është transferuar në Gjirokastër, vendimtar në ngjitjen  Luftëtarit në Superiore dhe më ishte protagonist i në Superiore, duke u kthyer në ...

Bregu-Abazaj, ëndrra të parealizueshme

9:52 am 20 Dec 2017

Dejvi Bregu dhe Kristal Abazaj janë dy nga lojtarët që kanë spikatur më së shumti në Superiore gjatë dy sezoneve të fundit. Dy lojtarët ...

Bregu i lumtur: Ishte fitore e madhe, kam oferta por nuk mund të flas

5:14 pm 17 Dec 2017

Dejvi Bregu shënoi sot golin e parë në ndeshjen ndaj Partizanit. Pas ndeshjes, vlonjati foli në mikrofonin e Supersport: “Ishte një fitore e shkëlqye...

Bregu te Flamurtari? Duro zbulon vendimin

3:25 pm 15 Dec 2017

Dejvi Bregu është një nga emrat më të lakuar në merkato. Flamurtari, sikurse është bërë e ditur prej kohësh, e ka arritur marrëveshje...

E thotë Idrizi, marrëveshja për Bregun e kryer

9:21 am 13 Dec 2017

Flamurtari ka afruar deri më tani në ekip mesfushorin Muarem Muarem dhe sulmuesin Igor Nedeljkovicc, ndërkohë që gjatë merkatos së janarit pritet që të ketë ...

Shumë zhurmë për Bregun, a ka “budallenj” akoma?!

9:21 am 09 Dec 2017

Dejvi Bregu është padyshim një nga lojtarët më të spikatur në Superiore dhe shumë klube do e donin ta bënin pjesë të tyren. Në S...

Luftëtari konfirmon: Ka oferta për Bregun, por…

4:18 pm 08 Dec 2017

Të arrish në pikën për të shitur lojtar është gjë e mirë dhe në vendin tonë ka nisur të funksionojë tregu dhe klubet e kanë...

Bregu-Abazaj, 200 mijë € në tavolinë

9:19 am 05 Dec 2017

Kristal Abazaj dhe Dejvi Bregu janë dy futbollistët që kanë spikatur te Luftëtari këto dy sezone, ndërkohë që për shërbimet ...