Tag: De Bruyne

De Brujne: Sançez do të na ndihmojë shumë

5:23 pm 10 Jan 2018

Ylli i Mançester Sitit, Kevin De Brujne, është shumë i lumtur me vendimin e klubit të tij për të transferuar në Mançester sulmuesin Aleksis Sançez. Sipas belgut, Sançez është një lojtar shumë i mirë dhe do ta ndihmojë ekipin. “Të gjithë i dimë aftësitë e tij, pasi ka qenë një nga lojtarët më...

Pogba-De Brujne, “luftë” deklaratash para derbit

11:07 am 05 Dec 2017

Shumë pak ditë na ndajnë nga derbi i Mançesterit në kampionatin anglez dhe presioni ka filluar të ndihet edhe tek lojtarët e të dyja eki...

De Brujne rrezikon shumë

7:20 pm 28 Jan 2016

Ajo që kishte frikë Mançester Siti ka ndodhur: Kevin De Brujne ka këputur ligamentet e gjurit, në ndeshjen e së mërkurës kun...

De Brujne: Ja pse dështova te Çelsi

3:08 pm 02 Jan 2016

Kevin De Brujne është shndërruar në një prej lojtarëve më popullorë në Angli, sepse ka shkëlqyer që prej transferimit në verë nga Volfsb...

De Brujne është lojtari perfekt

9:20 am 22 Oct 2015

Trajneri i Mançester Sitit, Manuel Pelegrini, e ka quajtur Kevin De Brujnen si “lojtari perfekt” për skuadrën e tij, pasi mesfushori...

De Brujne ishte shumë pranë Bajernit

9:56 am 03 Sep 2015

Kevin de Brujne është tashmë futbollist i Mançester Sitit, por në ditët e fundit të gushtit ishte shumë pranë kalimit te Bajerni i My...

De Brujne bëhet “Qytetar”

3:19 pm 30 Aug 2015

Kevin de Brujne është zyrtarisht një futbollist i Mançester Sitit, që në këtë mënyrë ka mbyllur një prej blerjeve më të bujshme të k...

“Çmenduria” e fundit e Sitit

10:25 am 27 Aug 2015

Mungon zyrtarizimi, por tashmë është çështje orësh: Kevin de Brujne është futbollist i Mançester Sitit, që më në fund ka gjetur marrëveshjen me...

De Brujne, edhe Bajerni në “valle”?

2:00 pm 24 Aug 2015

Një tjetër rast si Pedro pritet te ndodhë në këtë merkato verore, sepse mesfushori belg, Kejvin de Brujne, i cili pritej tek Mançe...

Volfsburgu, ofertë “të çmendur” De Brujnes

3:04 pm 17 Aug 2015

Ofertat për mesfushorin e Volfsburgut, Kevin de Brujne, sa vijnë e rriten, por duket se Volfsburgu e ka seriozisht, kur deklaron se belgu...

Ja futbollisti i vitit në Gjermani

10:38 am 27 Jul 2015

Nuk është ndonjë lojtar i Bajernit, i përzgjedhuri si më i miri i sezonin 2014/2015, në bazë të votimit të gazetarëve gjermanë. Nderimin e veç...