Tag: David De Gea

Tibo Kurtua “bën gati valixhet“

9:44 pm 08 Dec 2017

Portieri belg i Çelsit, Tibo Kurtua, nuk ka rinovuar kontratën me blutë e Londrës dhe pritet të largohet nga Anglia. Këtë gjë e ka bërë publike dhe vetë lojtari, duke thënë se e ka të vështirë të qëndrojë larg dy fëmijëve të tij, të cilët momentalisht janë në M...

De Gea humbet finalen

1:36 pm 18 May 2017

David De Gea nuk do të jetë nën urdhrat e trajnerit Hoze Murinjo në finalen e Ligës së Europës, të cilën djajtë ...

De Gea në histori, arrihet marrëveshja

11:10 am 28 Apr 2017

David De Gea pritet të transferohet në Spanjë te Reali i Madridit dhe sipas asaj që shkruan “Marca”, portieri spanjoll është i gatshëm të ulë edhe...

Real Madrid, gati super oferta për De Gean

10:59 am 20 Apr 2017

Reali i Madridit mbetet gjithnjë në kërkim të një portieri më cilësor se ai që ka aktualisht. Kejlor Navas nuk i bind drejtues...

“Spektatori” De Gea: “Shqipëria një skuadër e fortë grup”

12:06 am 10 Oct 2016

David De Gea ka qenë më tepër një spektator në ndeshjen Shqipëri - Spanjë, teksa nuk ka patur thuajse asnjë impenjim serioz. Portieri...