Tag: David De Gea

De Gea humbet finalen

1:36 pm 18 May 2017

David De Gea nuk do të jetë nën urdhrat e trajnerit Hoze Murinjo në finalen e Ligës së Europës, të cilën djajtë e kuq e luajnë ndaj holandezëve të Ajaks. Portieri spanjoll ka pësuar një dëmtim dhe nuk rikuperohet për finalen e 24 majit dhe vendin e tij do e zërë Ser...

De Gea në histori, arrihet marrëveshja

11:10 am 28 Apr 2017

David De Gea pritet të transferohet në Spanjë te Reali i Madridit dhe sipas asaj që shkruan “Marca”, portieri spanjoll është i gatshëm të ulë edhe...

Real Madrid, gati super oferta për De Gean

10:59 am 20 Apr 2017

Reali i Madridit mbetet gjithnjë në kërkim të një portieri më cilësor se ai që ka aktualisht. Kejlor Navas nuk i bind drejtues...

“Spektatori” De Gea: “Shqipëria një skuadër e fortë grup”

12:06 am 10 Oct 2016

David De Gea ka qenë më tepër një spektator në ndeshjen Shqipëri - Spanjë, teksa nuk ka patur thuajse asnjë impenjim serioz. Portieri...