Tag: Danilo

Danilo mund të largohet nga Siti vetëm pas gjysmë sezoni

8:07 pm 12 Dec 2017

Mbrojtësi i Mançester Sitit, Danilo, u transferua nga Real Madridi këtë fillim sezoni, por mund të largohet që në janar. Guardiola preferon anglezin Delf në të majtë të mbrojtjes dhe Danilo nuk është aktivizuar prej ndeshjesh. Kjo gjë ka acaruar marrëdhëniet mes mbrojtësit brazilian, Danilo dhe teknikut Guardiola.   &nbs...

Danilo prezantohet si “qytetar”, më bindi Guardiola

5:15 pm 23 Jul 2017

Danilo është zyrtarisht futbollist i Mançester Sitit. Braziliani është prezantuar ditën e sotme si blerja më e re nga trajneri Pep Guardiola dhe she...

Danilo bëhet “qytetar”, detajet e marrëveshjes

11:33 am 21 Jul 2017

Mançester Siti e ka gjetur zgjidhjen për krahun djathtë të mbrojtjes pas “tradhtisë” së Dani Alvesh, i cili firmosi te PSG-ja. Pep Guardiola ...

Çelsi, akord me lojtarin e Realit

10:40 pm 16 Jul 2017

Çelsi ka arritur një marrëveshje personale me mbrojtësin e Real Madridit, Danilo. Sipas “Globoesporte”, Danilo ka dhënë konfirmimin se dëshiron të shkoje t...

Real-Juve, pranë marrëveshjes

12:54 pm 01 Jul 2017

Juventusi kërkon të afrojë në skuadër mbrojtësin Danilo të Realit te Madridit dhe palët janë afruar së fundmi, pasi torinezët e kanë rr...

Nis avazi, Kukësi vëzhgon brazilianin e radhës

9:48 am 04 Jun 2017

Kukësi është i “fiksuar” pas brazilianëve dhe së fundmi në klub ka mbërritur CV-ja e një sulmuesi nga vendi i sambës. Danilo ...

Inter “piketon” mbrojtësin e Real Madrid

10:04 am 23 May 2017

Interi nis nga puna për të bërë afrime cilësore në merkaton e verës, teksa Valter Sabatini ka filluar të ideojë lojtarët....

Juve, 90 milionë Realit

1:26 pm 12 Apr 2016

Klubi më i pasur në Itali, Juventusi tashmë kërkon të bëhet realisht i madh edhe në Europë, ku prej disa vitesh tenton të t...

Tifozët e Realit zbulojnë fajtorin

1:30 pm 07 Apr 2016

Në Madrid situata nuk është aspak e qetë dhe humbja në Volfsburg ka rikthyer tensionin e akuzat, pasi nuk pritej një dështim i tillë pa...