Tag: Cristiano Ronaldo

Mesi: Nuk luftoj me Ronaldon, dua trofe me Barçën

6:49 pm 27 Jan 2018

Lionel Mesi ka dhënë një deklaratë të bujshme ditën e sotme për mediat iberike. Argjentinasi ka folur në lidhje me “Topin e Artë” dhe nëse ai beson se do e mposhtë Ronaldon. Ylli i Barcelonës nuk është ndalur shumë tek kjo temë dhe thjesht ka thënë: “Unë nuk po luftoj me Ronaldon. Nuk më...

Ronaldo mund të rikthehet në Mançester

6:28 pm 15 Jan 2018

Ylli portugez, Kristiano Ronaldo, nuk po ndihet i lumtur tek Reali i Madridit. Sulmuesi 32-vjeçar nuk po gjen gjuhën e përbashkët me...

Ronaldo “shkëlqen” dhe jashtë fushave

12:17 pm 02 Jan 2018

Kristiano Ronaldo njihet për altruizmin e tij jashtë fushave të blerta, por kësaj radhe ylli portugez ka habitur të gjithë. Sulmuesi i Real M...

Çfarë i tha djali i tij Ronaldos pas fitimit të “Topit të Artë”?

11:54 am 09 Dec 2017

Ylli i Real Madridit, Kristiano Ronaldo, u shpall fitues i “Topit të Artë” 2017. Kjo ishte hera e pestë që portugezi fitoi këtë çmim, duke barazu...

Nuk ka surpriza, Ronaldo “mbulohet” me ar

8:20 pm 07 Dec 2017

“Topi i Artë” 2017 i takon vetëm atij, Kristiano Ronaldos. Portugezi fitoi gjithçka me Realin e Madridit dhe i dhuroi Portugalisë trofeun e parë pre...

“France Football” publikon emrat e 18 lojtarëve më të mirë në botë

6:20 pm 07 Dec 2017

Evenimenti më i famshëm në botë, ai i “Topit të Artë”, po zhvillohet “live” në majën e kullës “Eiffel” në Francë. Momentalisht po publiko...

“Nike” i jep Ronaldos “Topin e Artë”

6:15 pm 06 Dec 2017

Në këpucët e reja që Kristiano Ronaldo ka promovuar ditën e sotme janë para qartë vitet kur portugezi ka fituar “Topin e Artë”, ...

7 faktet që ndoshta nuk i dinit për “Topin e Artë”

6:28 pm 05 Dec 2017

"Topi i Artë" është çmimi më prestigjioz që një futbollist mund të marrë. Kristiano Ronaldo pritet që këtë vit të barazojë rekordin e Lionel Mesit, ...

Policia i prish pushimet Ronaldos

4:53 pm 12 Jul 2017

Kristiano Ronaldo nuk po i kalon pushimet verore siç duhet  pasi ylli portugez duket se është në telashe pa fund me drejtësinë spanjolle, që ka koh...

Zidan takim me Perez për të ardhmen e Ronaldos

4:17 pm 21 Jun 2017

Pas lajmit tronditës që Kristiano Ronaldo mund të largohet nga Bernabeu, Zinedine Zidane do të ndërpresë pushimet e tij për t'u takuar ...

PSG e ka seriozisht, ofertë për CR7

1:56 pm 21 Jun 2017

PSG kërkon të shfrytëzojë “krisjen” mes Ronaldos dhe Realit të Madridit, teksa duke ditur dëshirën e sulmuesit për t’u larguar, ata...