Tag: Chelsea

Enrike i vendos kusht presidentit të Çelsit, kërkon…

6:43 pm 08 Feb 2018

Tifozët e Çelsit janë shumë të sigurt për largimin e Kontes dhe ardhjen e Luis Enrikes në Londër. Flitet se Enrike mund të marrë me vete edhe sulmuesin e Barcelonës, Luis Suarez. Në rast se tekniku spanjoll pranon të drejtojë Çelsin, atëherë presidenti Abramoviç duhet t’i sigurojë shërbimet e Suarezit në fi...

Në Londër të sigurt, Enrike në krye të Çelsit

6:16 pm 08 Feb 2018

Situata e Antonio Kontes tek Çelsi është shumë e lëkundur dhe e ardhmja e teknikut italian shihet larg pankinës së bluve të Londrës....

Kurtua: Nëse Reali më do, le të flasin me Çelsin

7:17 pm 07 Feb 2018

Reali i Madridit është vënë prej kohësh në ndjekje të një portieri. Pas refuzimit të Mançester Junajtid për David de Gean, “Los ...

Konte pranë shkarkimit, Çelsi gjen pasardhësin

8:15 pm 05 Feb 2018

Mediat britanike e bëjnë të sigurt shkarkimin e Kontes. Sipas tyre, presidenti Abramoviç është futur në bisedime për të sjellë në Londër pasardhësi...

Zhiru: Çelsi, mundësia më e mirë për karrierën time

6:56 pm 04 Feb 2018

Sulmuesi francez, Olivier Zhiru, u shpreh i pakënaqur me mënyrën se si u trajtua tek Arsenali. Sipas tij, tek “Topçinjtë” e laguan ...

Pas problemeve tek Çelsi “fshihet” Murinjo

6:54 pm 04 Feb 2018

Pas probleme tek Çelsi fshihet Zhoze Murinjo. Kështu mendojnë mediat britanike, të cilët kanë bërë fajtor teknikun portugez. Para se Konte të merrt...

Vazhdojnë problemet tek Çelsi, Konten s’e duan

6:51 pm 04 Feb 2018

Gjithçka ka shpërthyer gjatë ditës së djeshme dhe mediat britanike bëjnë me dije se Konte nuk pëlqehet nga lojtarët e Çelsi...

Morata, “arsyeja“ e problemeve tek Çelsi

8:13 pm 02 Feb 2018

Prej kohësh tashmë Morata nuk është në dispozicion të Antonio Kontes, për shkak dëmtimi. Sulmuesi spanjoll erdhi këtë verë në “Stamford Bridg...

Konte: Nuk largohem nga Çelsi

8:12 pm 02 Feb 2018

Pas shumë zërave në lidhje me një largim të Antonio Kontes nga pankina e Çelsit, më në fund ka qenë vetë tekniku italian ai që ka m...

Kante: Zhiru do jetë i rëndësishëm për ne

8:25 pm 01 Feb 2018

Mesfushori i Çelsit, Ngolo Kante, foli për transferimin më të ri të bluve të Londrës, Olivier Zhiru. Sipas mesfushorit francez, Zhiru do të jetë...

Zhiru: I lumtur që erdha tek Çelsi, një klub i madh

7:40 pm 31 Jan 2018

Çelsi kompletoi transferimin e sulmuesit shtatlartë, Olivier Zhiru nga ekipi i Arsenalit. Pasi vendosën të huazonin sulmuesin Batshuai drejt Dortmundit, Konte vendosi të shpen...