Tag: Champions League

Real fiton derbin e ‘’dashurisë’’, Liverpul mbyll kualifikimin

10:59 pm 14 Feb 2018

Janë mbyllur sonte edhe dy ndeshjet e së mërkurës në Ligën e Kampioneve. Sigurisht vëmendja në këtë Shën Valentin ishte përqendruar në Madrid, ku Reali priste PSG. Pjesa  e parë mbyllet në barazim me Rabiot që shënon golin e parë për francezët dhe në fundin e këtij fraksio...

Juventus ‘’ngec’’ ndaj Totenham, Mançester Siti spektakël dhe kualifikim

11:11 pm 13 Feb 2018

Janë mbyllur dy sfidat e para në Ligën e Kampioneve për vitin 2018, duke mbyllur një kualifikim dhe tjetrin e ka lënë të hapu...

Shën Valentin apo Champions? Lottosport “ua bën me sy”

1:25 pm 12 Feb 2018

Shën Valentini rikthen mbretëreshën e kompeticioneve Europiane. Në fakt “motorët” i ndez që nesër, më 13 shkurt dhe përballjet janë mjaft in...

Asensio, një nga talentet më të mirë në Ligën e Kampionëve

8:32 pm 26 Dec 2017

Ylli i Real Madridit, Marko Asensio, ka zhvilluar një sezon fantastik me madrilenët dhe cilësohet si një nga talentet më të mëdhenj s...

Sevilja “ua ngec” anglezëve, shpall çmimin e biletave

8:28 pm 19 Dec 2017

Mançester Junajtid do të udhëtojë drejt Spanjës për të luajtur ndeshjen e parë me eliminim direkt të Ligës së Kampionëve....

Nejmar-Ronaldo, shorti i Champions i “pamëshirshëm”

12:26 pm 11 Dec 2017

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i 1/16 të Champions League dhe përballjet e këtij raundi janë mjaft interesante, teksa do të ketë m...

Tifozët e Bajernit “shuajnë” yllin Nejmar

11:58 am 06 Dec 2017

PSG-ja udhëtoi drejt Gjermanisë mbrëmjen e djeshme për t'u përballur me gjigantët e Bajernit të Mynihut, kurse Nejmarit iu desh të pë...

Sadiku: Nuk duhet ta pësonim golin e tretë

6:47 pm 27 Jul 2017

Armando Sadiku e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer eksperiencen e re me Legian e Varshavës. Deri tani ai ka shënuar dy...

Sadiku debuton me gol në Ligën e Kampionëve

5:57 pm 26 Jul 2017

Vendimi i tij për t’u transferuar tek Legia e Varshavës u konsiderua si një lëvizje jo e studiuar mirë. Por Armando...

Bordin: U kualifikuam me meritë

11:50 pm 19 Jul 2017

Trajneri Sherif Tiraspolit, Roberto Bordin, është shfaqur mjaft i kënaqur në konferencën për shtyp pas kualifikimit për në turin e tretë të...

Gjoka: Më vjen keq…

10:53 pm 19 Jul 2017

Trajneri Ernest Gjoka është shfaqur mjaft i dëshpëaruar pas eleminimit nga Sherifi, përpara mikrofonit të Supersport, saqë ka komentuar mjaft shkurt mbi nde...