Tag: Celsi

Bërnli surprizon kampionët e Anglisë

6:05 pm 12 Aug 2017

Mbas 18 vitesh, ekipi kampion i Anglisë humbet në ndeshjen debutuese të sezonit të ri. Ekipi që këtë vit është ngjitur në Premier Ligë ka surprizuar duke mundur me rezulatatin 3-2 Çelsin. Madje Bërnli e mbylli në avantazhin prej 3-0 pjesën e parë, ku golat u shënua nga Vokes i cili realizoi një dopi...

Arsenal fiton Superkupën e Anglisë

5:25 pm 06 Aug 2017

Arsenali ka fituar Supërkupën angleze ndaj Çelsit me anë të 11-metërshe, pasi ndeshja u mbyll në barazim. Ndeshja u mbyll në shifrat ...

Zyrtare: Matiç transferohet tek Junajtid

5:45 pm 31 Jul 2017

Nemanja Matiç është lojtari më i ri i Mançester Junajtid i cili ka nëshkruar një kontratë 3-vjeçare, me një mundësi për ta rino...

Bajerni fiton ndeshjen e parë miqësore

5:17 pm 25 Jul 2017

Bajerni i Mynihut ka fituar ndaj Çelsit me rezultatin 3-2,  ndeshje e cila u zhvillua në Singapor dhe u ndjek nga 50 mijë tifozë. Gjermanët i sh...

Braziliani Kenedi armiqëson Çelsin me Kinën

4:54 pm 23 Jul 2017

Mesfushori 21-vjeçari i Çelsit, Kenedi është një objekt enigmatik, pasi u ble nga blutë për 8.6 milionë euro nga Fluminense para dy vitesh, por që n...

Morata prezantohet tek Çelsi

8:57 pm 21 Jul 2017

Çelsi ka prezantuar ditën e sotme, blerjen më të shtrenjtë në histori, spanjollin Alvaro Morata. Ish-sulmuesi i Real Madridit ka firmosur një kontratë 5-vjeçare...

Konte: Kosta, çështje e mbyllur

6:05 pm 21 Jul 2017

Ekipi i Çelsit ndodhet në Kinë ku po zhvillon përgatitjet parasezonale, si edhe disa ndeshje miqësore. Trajneri Antonio Konte në një konferëncë për ...

Milani kërkon huazimin e Kostës

6:37 pm 20 Jul 2017

Pas ardhjes se Alvaro Moratas, tashmë largimi i Diego Kostës është çështje ditësh, pasi Konte nuk e shikon në planet e veta. Ndërsa s...

Zyrtare: Morata, lojtar i Çelsit

8:13 pm 19 Jul 2017

Alvaro Morata është lojtari më i ri i Çelsit i cili do të paguajë plot 85 milionë euro për spanjollin, fakt që bëhet i ditur ng...

Morata, më afër Çelsit

6:28 pm 19 Jul 2017

E ardhmja e Alvaro Moratës akoma nuk është vendosur pasi Reali i ka vendosur çmimin e fiksuar 90 milion euro dhe nuk pranon diskutime posh...

Konte rinovon me Çelsin

11:40 pm 18 Jul 2017

Tani është zyrtare, marrëdhënia midis Antonio Conte dhe Chelsea do të vazhdojë edhe për dy vjet. Kjo është kominkuar nga klubi anglez me...