Tag: Cani

Piza ndal Barin e Bashës, Cani vijon “rokadën” me Manajn

5:07 pm 29 Apr 2017

Bari i Migjen Bashës vijon të kalojë një periudhë pa fitore, teksa ditën e sotme ka barazuar me Pizën e Manajt e Canit që mban vendin e fundit në renditje të Serisë B. Ndeshja mes dy skuadrave u mbyll me rezultatin 0-0, teksa Bari bën një hap fals në luftë për objektivat ...

Piza në telashe, vjen penalizimi i radhës

3:36 pm 20 Mar 2017

Nuk ka paqe për Pizën, edhe pse prej pak muajsh ka ndërruar pronar dhe më në fund ka lënë pas krizën ...

Cani ndërron “stafetën” me Manajn, barazon Gjimshiti

11:17 pm 28 Feb 2017

Është luajtur java e 28-të e Serisë B italiane, aty ku shumë lojtarë shqiptarë kanë qenë titullarë me skuadrat e tyre. Berat Gjimshiti luajti për 90 min...

Merr fund makthi, Piza me pronar të ri

11:25 am 23 Dec 2016

Pas një beteje të gjatë, me një qytet dhe një klub në ankth, pasi rrezikohej falimentimi, më në fund ka ardhur edhe njoftimi zyrtar, aq shumë...

Shqiptarët në fushë, Piza barazon me Barin

10:30 pm 09 Dec 2016

Është mbyllur në barazim pa gola ndeshja mes Pizës dhe Barit në Serinë B italiane. Në këtë përballje kanë qenë titullarë vetëm Samir U...

Rikthehet Ajeti, fiton “derbin” me Canin dhe Ujkanin

11:31 pm 29 Nov 2016

Arlind Ajeti është rikthyer më në fund në fushë. Mbrojtësi shqiptar ka qenë titullar mbrëmjen e sotme në kualifikimin që Torino arriti ndaj Pizës ...

Ujkani e Cani rigjejnë fitoren me Pizën, Gjimshiti humbet thellë

5:15 pm 26 Nov 2016

Piza e Samir Ujkanit dhe Edgar Canit është rikthyer më në fund tek fitorja. Skuadra e dy lojtarëve shqiptarë mposhti me shifrat 1-0 Trapan...

Avelino – Piza, ja notat e lojtarëve shqiptarë

6:45 pm 19 Nov 2016

Tre lojtarë shqiptarë ishin në fushë ditën e sotme në Serinë B. Ishte pikërisht ndeshja Avelino - Piza që u mbyll me shifrat 1...

Piza e shqiptarëve “rrëshket” në renditje

4:57 pm 29 Oct 2016

Piza e Samir Ujkanit dhe Edgar Canit vijon të humbasë terren në renditjen e Serisë B. Skuadra e dy lojtarëve shqiptarë ka barazuar sërish...

Shkëlqen Gjimshiti, Cani e Ujkani ndalin kryesuesit

11:06 pm 25 Oct 2016

Piza e Samir Ujkanit dhe Edgar Canit ka arritur të ndalë kryesuesit e Serisë B këtë mbrëmje, teksa barazoi me shifrat 0-0 ndaj V...

Cani e Ujkani nuk dinë më të fitojnë

4:50 pm 22 Oct 2016

Dy lojtarët shqiptarë, Edgar Cani dhe Samir Ujkani kanë qenë në fushë ditën e sotme në barazimin që Piza mori në transfertë me Latinën....