Tag: Bylisi

Avokati i Kukësit nuk ia del, Bylisi fiton gjyqin

12:41 pm 13 Feb 2018

Klubi i Bylisit ka fituar gjyqin me mesfushorin Vesel Limaj, i cili kishte bërë një padi në Dhomën Kombëtare të Zgjidhjeve të Konflikteve. Ky organ i Federatës Shqiptare të Futbollit ka hedhur poshtë kërkesën e mesfushorit nga Kosova. I rritur në Gjermani, ku ka qenë pjesë e ekipit të dytë të Hambu...

Padi për Kukësin, FIFA mund ta dënojë rëndë

8:57 pm 30 Jan 2018

Luftë e hapur mes Bylisit, klubit të Kukësit dhe mesfushorit Veseli Limaj. Futbollisti shqiptar nga Kosova akuzonte ditë më parë se menaxheri i tij e ...

Troisi zyrtarizohet sot

12:03 pm 08 Jan 2018

Që pas largimit të Stavri Nicës, Bylisi kishte mbetur pa trajner dhe ka qenë pjesa tjetër e stafit teknik që e ka drejtu...

Luftëtari, i gatshëm të luajë me Bylisin

12:27 pm 14 Dec 2017

Luftëtari-Bylis nuk u zhvillua dje, kjo për shkak se ballshiotët mbërritën në Gjirokastër me vonesë për shkak të një pr...

Bylisi, një tjetër “ish” i Laçit trajner

10:57 am 13 Dec 2017

Bylisi e nisi këtë sezone Bledar Devollin në krye të pankinës, ndërkohë që aventura e gjirokastritit nuk zgjati shumë, pasi u dorëhoq. ...

Nica: Jam trajner i Bylisit, por…

11:46 am 30 Nov 2017

Bylisi mposhti dje Luftëtarin në Kupë me rezultatin 2-1, ndërkohë që në pankina nuk ishte tekniku Stavri Nica, i cili ka probleme shëndet...

Bylisi paqe me Egnatian, Turbina thyen Burrelin

10:37 am 11 Nov 2017

Dje janë zhvilluar dy miqësore mes ekipeve të Kategorisë së Parë, ndërkohë që sot luhen edhe dy përballje të tjera, ajo mes Kukësit...

Pogradeci ndal Bylisin, “lumë” golash

3:56 pm 27 Oct 2017

Për Tiranën rruga e Superiores po shtrohet, pasi rivali kryesor, Bylisi, është ndalur sot në shtëpi në sfidën me Pogradecin në “Adus...

Tomori ndalet te traversa dhe gëzon… Tiranën

3:55 pm 20 Oct 2017

Është zhvilluar ndeshja e parë e javës së pestë të Kategorisë së Parë, teksa në Kuçovë u përballën skuadra e Tomorit dhe e B...

Zyrtarizohet Stavri Nica

10:47 am 08 Oct 2017

Bylisi u mund dje në Ballsh në miqësoren me Flamurtarin, edhe pse arriti të shënojë që në minutën e tretë me Veselin. N...

Akord me Stavri Nicën

8:47 am 06 Oct 2017

Stavri Nica u largua para pak kohësh nga skuadra e Laçit, por menjëherë i ka ardhur oferta e parë dhe me shumë...