Tag: Burreli

Kategoria e Parë braktiset për Gjermaninë

4:48 pm 12 Aug 2017

Ëndrra e çdo futbollisti shqiptar është që të luajë me një ekip të madh në Shqipëri ose të largohet jashtë vendit për të luajtur me një ekip sa më të njohur. Pikërisht këtë gjë kanë vendosur të bëjnë edhe disa futbollistë të Kategorisë së Parë që kanë zgjedhur të shkojnë në ligat inferiore të Gjer...

Kamza dhe Kastrioti dalin fitues nga miqësoret

7:59 pm 04 Aug 2017

Janë zhvilluar dy miqësore ditën e sotme, ku në Krujë ka dalë fitues Kastrioti i cili ka mundur Burrelin me rezultatin 2-0, ndërsa ...

Tani quajeni Burreli i Tiranës

11:30 am 28 Jul 2017

Nëse do të bëhet një listë me ekipet e Superiores, së Parës dhe të Kategorive të tjera, do të vihet re që shumica...

Tërbuni afron një sulmues

6:57 pm 26 Jul 2017

Tërbuni është mjaft aktiv në këtë merkato verore pasi kërkon që të bëjë një ekip sa më të fortë për t’u ringjitur ...

Nga Burreli në Shijak, ka ndryshime trajnerësh

12:56 pm 09 Jul 2017

Dorian Bubeqi nuk do të jetë në krye të Erzenit në sezonin e ardhshëm futbollistik, teksa një ditë më parë i është komunikuar diçka e till...

Ngjiti Kukësin në Superiore, e do Burreli

4:03 pm 08 Jul 2017

Shahin Berberi, ish-futbollisti i Partizanit, mund të marrë sezonin e ardhshëm drejtimin e skuadrës së Burrelit si trajner. Berberi, i cili ka qenë ...

Besëlidhja, “pazar” te Burreli

12:33 pm 02 Jun 2017

Besëlidhja pritet të bëjë disa lëvizje në merkato, teksa nën urdhrat e trajnerit Bruka, presidenti Gjokë Noka do kërkojë të vërë nj...

Disiplina “krasit” klubet e Kategorisë së Parë

7:52 pm 16 Mar 2017

Komisioni i Disiplinës i mbledhur ditën e sotme, ka dënuar disa nga ekipet e Kategorisë së Parë. Pas dhunës dhe problem...

“Të mund në 3 të natës, ia latë Besëlidhjes”

10:41 am 14 Mar 2017

Përballë njëri-tjetrit, në emisionin “E hëna sportive”, ishin Kastriot Rama dhe trajneri i Kamzës Bledar Devolli, i cili akuzoi matjanët për ndesh...

Rama: Ja ç’ndodhi në dhomat e zhveshjes

10:34 am 14 Mar 2017

Kastriot Rama, ish-administratori i Burrelit, i ftuar dje në emisionin “E hëna Sportive”, deklaroi se te Burreli ka probleme të theksuara pagash, si dhe tre...

Pa thonjëza: Luftë në Burrel

9:36 am 12 Mar 2017

Dje u luajt Burreli-Kamza, ndeshje e fituar me përmbysje nga miqtë, por që pati shumë incidente. Nga ajo që raporton “Sport Ekspres”, me mbarimin ...