Tag: Bundesliga

Obamejang largohet për 70 mln euro

7:00 pm 18 Jan 2018

Borusia Dortmundit ka vendosur çmimin përfundimtar për sulmuesin Obamejang. Klubi gjerman kërkon plot 70 milionë euro që të heqë dorë nga shërbimet e yllit të tyre. Arsenali është ekipi favorit për të marrë shërbimet e sulmuesit nga Gaboni dhe gjithçka duket më pranë se kurrë. Obamejang nuk është grumbulluar nga Dortmun...

Milani hedh sytë nga kampionati gjerman

6:17 pm 12 Jan 2018

Skuadra e Milanit nuk po kalon një sezon të mirë, pavarësisht shumave të shpenzuara gjatë merkatos së verës. Tekniku Gatuzo kërkon me doemos...

Sirena angleze për Vidal, e kërkon Çelsi

5:32 pm 03 Jan 2018

Arturo Vidal është padiskutim një nga mesfushorët më luftarak në Europë dhe shumë trajnerë do ta donin në ekipin e tyre. I palodhur dhe me men...

Mavraj në Turqi? Gjermanët ulin shanset

9:36 pm 02 Jan 2018

Nga Turqia në ditën e fundit të vitit të shkuar u raportua se Fenerbahçe kërkon shërbimet e qendërmbrojtësit Mërgim Ma...

Befason Goretzka, zgjedh Bajernin

2:49 pm 01 Jan 2018

Ylli i Shalkes, Leon Goretzka, po tërheq gjithmonë e më shumë vëmendjen e mediave. Mesfushori gjerman po kërkohet nga shumë ekipe të mëdh...

Uli Hënes: Nejmar nuk vlen as 100 mln euro!

6:42 pm 19 Dec 2017

Presidenti i Bajern Mynihut, Uli Hënes, ka folur për mediat gjermane në lidhje me merkaton që ekipi i tij bëri në verë, ...

Çelsi refuzohet nga një adoleshent…

5:56 pm 13 Dec 2017

Një nga ekipet më të mira në Premier Ligë nuk arrin dot të bindë një 19-vjeçar nga Bundesliga. Blutë e Londrës bënë një ofert...

Riberi i Bajernit në gjyq për 3.5 mln euro

6:42 pm 12 Dec 2017

Përveç problemeve brenda fushës së lojës, mesa duket Riberi ka probleme dhe jashtë saj. Francezi nuk po kalon një periudhë të mirë në j...

Hames e pranon, humbi memorien ndaj Gladbah

10:47 pm 30 Nov 2017

Bajerni i Mynihut u mund në ndeshjen e fundit nga Borusia Mënshengldbah, ndërkohë që nga fusha e lojës me probleme doli sulmue...

Bajerni mendon për trajnerin e ri

1:28 pm 29 Nov 2017

Bajerni i Mynihut e nisi sezonin me Karlo Ançelotin në krye, por italiani u shkarkua nga drejtimi i skuadrës gjermane, që rikthyen "hero...

Ndalet Abrashi, Frajburgu në “ankth”

10:32 am 23 Nov 2017

Frajburg po bën një sezon të dobët sivjet, teksa renditet në vendin e parafundit në tabelën e klasifikimit me vetëm tetë pik...