Tag: Borussia Dortmund

Obamejang largohet për 70 mln euro

7:00 pm 18 Jan 2018

Borusia Dortmundit ka vendosur çmimin përfundimtar për sulmuesin Obamejang. Klubi gjerman kërkon plot 70 milionë euro që të heqë dorë nga shërbimet e yllit të tyre. Arsenali është ekipi favorit për të marrë shërbimet e sulmuesit nga Gaboni dhe gjithçka duket më pranë se kurrë. Obamejang nuk është grumbulluar nga Dortmun...

Obamejang, marrëveshje personale me Arsenalin

6:03 pm 17 Jan 2018

Arsenali duket se më në fund ka arritur të bindë sulmuesin e Borusia Dortmundit, Obamejang. 28-vjeçari ka nënshkruar një kontratë paraprake me një klub...

Klop “rikthehet” në Gjermani, kërkon Pulisiç

7:37 pm 11 Jan 2018

Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop, e njeh shumë mirë kampionatin gjerman dhe jo më kot shumë nga objektivat e tij në këtë merkato luajnë ...

Vajgël i Dortmundit nën radarët e Guardiolës

6:08 pm 24 Dec 2017

Mesfushori i Borusia Dortmundit, Julian Vajgël, është kthyer në objektivin kryesor të Mançester Sitit. Gjermani pëlqehet shumë nga tekniku spanjoll Guardiola, i cili k...