Tag: beselidhja

Nokës nuk i del e keqja: Duka si ‘Ali Baba me 40 hajdutë’

9:56 am 24 May 2017

Pasi Besëlidhja nuk arriti dot të sigurojë ngjitjen në Superiore, Gjok Noka filloj sulmet ndaj FSHF-së dhe kreut të saj, Armand Duke. Presidenti i skuadrë lezhjane është i acaruar pas barazimit me Kamzën, që i dha kësaj të fundit të drejtën për t’u ngjitur në elitën e futbollit shqiptar. ...

Bruka përgëzon lojtarët: Arbitri, i njëanshëm

10:46 am 23 May 2017

Alban Bruka, trajneri i Besëlidhjes, pas ndeshjes me Kamzën u shpreh i kënaqur me atë që dha skuadra e tij në fushën...

Koleci humb finalen, Besëlidhja “e trembur”

11:16 am 22 May 2017

Kamza luan sot me Besëlidhjen prej orës 16:30 dhe do kërkojë të bëjë realitet rikthimin në Superiore në këtë finale. Skuadrës së...

Kamza-Besëlidhja, ja kur luhet

3:14 pm 19 May 2017

Pas vendimit të Komisionit të Apelit që rrëzoi kërkesën e Besëlidhjes për të marrë fitoren në tavolinë me Kamzën, është vend...

Edhe Apeli “kundër” Besëlidhjes

9:26 pm 18 May 2017

Sot është mbledhur Komisioni i Apelit, i cili ka shqyrtuar kërkesën e Besëlidhjes për fitoren e ndeshjes me Kamzën në tavo...

Besëlidhja nuk heq dorë nga fitorja në tavolinë

2:17 pm 17 May 2017

Besëlidhja e humbi “betejën” e parë në Komisionin e Disiplinës, por ka nisur një tjetër në Apel, por çështja mund të shkojë edhe...

Kamza-Besëlidhja, në fushë asnjanëse?

10:49 am 17 May 2017

Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka vendosur ende se kur do të luhet ndeshja Kamza-Besëlidhja, e parashikuar për t’u luajtur të premte...

Disiplina vendos për Kamza-Besëlidhja, ka një precendent

10:47 am 15 May 2017

Komisioni i Disiplinës pritet të mblidhet sot dhe të vendosë për ndeshjen Kamza-Besëlidhja, e cila ishte parashikuar të luhej premten, por për shk...

Policia: Ja pse nuk u luajt Kamza-Besëlidhja

11:40 am 14 May 2017

Edhe pse Federata Shqiptare e Futbollit e ka licencuar stadiumin “Fuat Toptani” të Kamzës, për Policinë nuk i plotëson kushtet teknike të siguri...

Përralla me terroristë, Besëlidhja do fitoren në tavolinë

9:09 am 13 May 2017

Lezhjanët pretendojnë se klubi i Kamzës ka dështuar në përmbushjen e përgjegjësive për organizimin e ndeshjes me ta dhe po...

Kamza-Besëlidhja, zyrtarizohen gjyqtarët

11:21 am 12 May 2017

Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar arbitrat që do të gjykojnë sfidën Kamza-Besëlidhja, teksa do të jetë Enea Jorgji ai që do të jetë ...