Tag: beselidhja

Besëlidhja “piketon” trajnerin e ri

12:54 pm 23 Jun 2017

Elvis Plori është kandidat për të marrë drejtimin e Besëlidhjes dhe për të ka interesin, ndonëse ende nuk ka pasur bisedime konkrete. Tekniku shkodran nga ana tjetër ka sqaruar në “Sport Ekspres” se nuk është kontaktuar drejtpërdrejt nga presidenti Noka. “Jam i hapur për të bashkëpunuar me klube që pretendojnë ...

Flamurtari do talentin e Besëlidhjes

1:23 pm 22 Jun 2017

Flamurtari deri në këto momente ka zyrtarizuar pesë afrime, ndërkohë që pritet të prezantohet edhe Muhamedin Useini, mesfushori qëndroR që e mbylli aventurën e tij te ...

Nga porta në sulm, Besëlidhja konfirmon dy

11:44 am 20 Jun 2017

Besëlidhja e sezonit të ardhshëm pritet të pësojë ndryshime, ndërkohë që deri më tani ende nuk dihet se çdo të ndodhë në kl...

Besëlidhja programon një goditje në merkato

10:58 am 08 Jun 2017

Sadush Danaj mund të rikthehet te Besëlidhja pas 4 viteve e gjysmë. Qendërmbrojtësi sezonin e fundit ishte pjesë e Burrelit, por në Lezhë p...

Superiorja, merkato në Lezhë

10:42 am 06 Jun 2017

Sekou Kamara kërkohet nga Zoria Luhansk në Ukrainë dhe në klubin e Besëlidhjes ka ardhur një ofertë zyrtare, por nuk ka oferta vetëm p...

Nga Ukraina, ofertë për “yllin” e Besëlidhjes

11:21 am 05 Jun 2017

Seku Kamara prej 18 muajsh është pjesë e Besëlidhjes, ndërkohë që për 19-vjeçarin sezoni i fundit ka qenë mjaft i mirë në aspektin...

FSHF zë mend, ja plani për të Parën

12:00 pm 04 Jun 2017

Në gjithë Botën, klubet që kanë të njëjtin pronar, apo përqindje të ndryshme aksionesh në dy klube, atëherë ato nuk garojnë në n...

Besëlidhja, “pazar” te Burreli

12:33 pm 02 Jun 2017

Besëlidhja pritet të bëjë disa lëvizje në merkato, teksa nën urdhrat e trajnerit Bruka, presidenti Gjokë Noka do kërkojë të vërë nj...

Nokës nuk i del e keqja: Duka si ‘Ali Baba me 40 hajdutë’

9:56 am 24 May 2017

Pasi Besëlidhja nuk arriti dot të sigurojë ngjitjen në Superiore, Gjok Noka filloj sulmet ndaj FSHF-së dhe kreut të saj, Armand Duke. Presidenti i skua...

Bruka përgëzon lojtarët: Arbitri, i njëanshëm

10:46 am 23 May 2017

Alban Bruka, trajneri i Besëlidhjes, pas ndeshjes me Kamzën u shpreh i kënaqur me atë që dha skuadra e tij në fushën...

Koleci humb finalen, Besëlidhja “e trembur”

11:16 am 22 May 2017

Kamza luan sot me Besëlidhjen prej orës 16:30 dhe do kërkojë të bëjë realitet rikthimin në Superiore në këtë finale. Skuadrës së...