Tag: Besart Berisha

Çështja Bunjaki-Berisha, Bylbyl Sokoli mban qëndrim

3:06 pm 13 Jun 2017

Besart Berisha shpërtheu ndaj Alber Bunjakut, trajnerit të Kosovës, duke u shprehur se nuk vjen më në përfaqësuese sa kohë ai do të drejtojë ekipin. Kjo tashmë është kthyer në një çështje, pasi për teknikun e Kosovës ka pasur shpesh pakënaqësi edhe nga mediat apo specialistët e futbollit, por kët...

Rekordmeni Berisha liston pesë golat më të rëndësishëm

2:04 pm 26 Apr 2017

Besart Berisha është i pari futbollist që shënon 100 gola në kampionatin australian, ndërkohë që klubi i tij ka intervistuar sulmuesin, që ka listuar e...

Besart Berisha “zbarkon” në Kosovë (FOTO)

6:02 pm 16 Mar 2017

Pasi braktisi Kombëtaren e Shqipërisë për arsyen se ishte larg në Australi, Besart Berisha tashmë fillon rrugëtimin me Përfaqesuesen e Kosovë...

Gol dhe asist, Besart Berisha “mbreti” i Australisë (VIDEO)

1:34 pm 11 Mar 2017

Besart Berisha është thjesht i papërmbajtshëm në Australi. Sulmuesi nga Kosova ka qenë sërish protagonist ditën e sotme në fitoren bindëse q...

Super Berisha, tjetër gol në fitoren e Melburnit (VIDEO)

12:32 pm 25 Feb 2017

Besart Berisha nuk di të ndalet në futbollin australian. Sulmuesi nga Kosova ka shënuar sërish gol ditën e sotme në fitoren që Mel...

De Biazi “thumbon” Berishën e Rashicën

12:48 pm 24 Feb 2017

Në intervistën e dhënë për “konica.al”, trajneri i Kombëtares Xhani De Biazi është pyetur edhe për Besart Berishën: “Eh, lëre t...

Besart Berisha “shou”

9:17 am 19 Feb 2017

Besart Berisha nuk di të ndalet në Australi, teksa sot ka fituar dy gola në fitoren 0-3 që Melburn Viktori arriti në transfertë me Centra...

Ofendoi Berishën, dënohet portieri grek

3:53 pm 08 Feb 2017

Vetëm pak ditë pasi ndodhi ngjarja, dënohet portieri grek që ofendoi me thirrje raciste Besart Berishën në derbin mes Melburn Siti dhe Me...

Besart Berisha, “ëngjëll” dhe “djall” në humbjen e Melburnit

12:37 pm 21 Jan 2017

Besart Berisha vijon të shënojë rregullisht në futbollin australian. Sulmuesi nga Kosova ka qenë protagonist për mirë dhe për keq në ditën e s...

Gol dhe karton i kuq i çuditshëm, Berisha duartroket

12:42 pm 13 Jan 2017

Melburn Viktori ka fituar me Brisbane Roar me rezultatin 3-2, teksa protagonist në këtë ndeshje ishte edhe sulmuesi Besart Berisha. Ish-lojtari i Kombëtare...

Super Berisha, gol dhe asist në fitoren e Melburnit

11:49 am 07 Jan 2017

Besart Berisha nuk di të ndalet në Australi. Sulmuesi shqiptar ka qenë sërish protagonist ditën e sotme, teksa ka shënuar një tjetër ...