Tag: Besa

Viti nis “mbarë”, dorëhiqet trajneri i radhës në të Parën

12:14 pm 31 Jan 2018

Besa u mposht në ndeshjen e parë të vitit nga Erzeni, ndërkohë që rreziku i rënies nga Kategoria e Parë ka nisur të ndihet. Gara pritet të jetë e fortë, pasi ekipet janë përforcuar ndjeshëm. Edhe vetë kavajasit bënë lëvizje të rëndësishme gjatë kësaj periudhe merkatoje, por me shijak...

Kaja merr lejekalimin, Superiorja dëshira

2:19 pm 07 Jan 2018

Ervis Kaja është një futbollist që ka provuar të luajë për disa sezone në Superiore. Në elitë spikati me skuadrën e Laçit dhe më pa...

Besa sytë nga Kosova, afron të pestin

9:36 pm 04 Jan 2018

Besa në verë vendosi të kthente në ekip disa prej lojtarëve kavajas, por rezultatet kanë munguar dhe largimet kanë qenë të shumta, madje pa u mbyl...

Bizhdili: Lojtarë të mbaruar, Kajën e Morinën i çoj në gjyq!

1:23 pm 28 Dec 2017

Besa bëri shumë afrime në verë dhe u mendua se mund të luftohej për t’u rikthyer në Superiore, por kjo nuk po ndodh ...

Besa bën merkato në Superiore

6:13 pm 22 Dec 2017

Besa ka bërë lëvizjen e parë në merkato, sa i takon afrimeve, pasi të larguarit janë më të shumë dhe bëhet fjalë për e...

Nis eksodi te Besa, ikën edhe një

12:57 pm 20 Dec 2017

Mario Morina është larguar prej kohësh nga Besa dhe nuk ka ndërmend të kthehet. Gjithçka ka ndodhur për shkak të një deba...

Besa tenton “ish”-in e Luftëtarit

12:09 pm 19 Dec 2017

Besa që e nisi sezonin me pretendime madhore, duke afruar në skuadër disa lojtarë cilësorë, por tashmë jo vetëm që e sheh larg...

Kastrioti si tank, “shtyp” edhe Besën

4:18 pm 19 Nov 2017

Kastrioti është në rrugë të mbarë për t’u kthyer në Superiore, teksa ka fituar një transfertë të vështirë si ajo me Besën ditën e s...

Vllazninë e mund ekipi i dytë, Besa triumfon me KEK-un

8:32 pm 11 Nov 2017

Te Vllaznia ankohen se nuk kanë sulmues, por sot u ka dhënë “leksion” një nga sulmuesit e të rinjve, që vjet me moshat ka shënuar...

Kurbneshi në polici, Burreli-Besa e paravendosur?

10:11 am 22 Oct 2017

Burreli i këtij viti po rezulton të jetë një dështim, teksa ende nuk ka marrë një fitore pas pesë javësh kampionat. Matjanët ...

Sinella e Besa dënohen, e pëson edhe Mihana i Apolonisë

8:37 pm 19 Oct 2017

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka vendosur mbi problematikat e shfaqur në futbollin shqiptar në fundjavë. Klubet e Superiores kanë shpëtuar kët...