Tag: Besa

Paralajmërohet Lushnja, pezullohet zyrtari i Besës

3:43 pm 30 Mar 2017

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe ka vendosur mbi parregullsitë e shfaqura në fundjavë, duke dënuar Taulant Gumën, trajnerin e portierëve të Besës, si dhe është paralajmëruar Lushnja. Vendimet e Komisionit të Disiplinës: 1.Zyrtari i KF “Besa”, Taulant Guma, për sjellje të keqe ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë të ...

Një autogol eleminon Prishtinën nga kupa

5:02 pm 15 Mar 2017

Skuadra e Prishtinës duket se këtë sezon nuk do të arrijë të marrë një trofe madhor në Kosovë. Pasi është shumë mbrapa Trepçës ’89 n...

Biba lë Laçin për Besën

4:21 pm 08 Feb 2017

Skuadra e Besës  bën një afrim mjaft të rëndësishëm në merkato. Humbja ndaj Ilirisë ka bërë që drejtuesit të afrojnë të...

Edhe dy vëllezër për Besën

6:01 pm 03 Feb 2017

Besa nuk ndalet në merkato, teksa pak më parë ka bërë dy afrime të tjera . Bëhet fjalë për dy vëllezërit Sokol d...

Sherri me afrikanin, Besa largon mbrojtësin

10:18 am 27 Jan 2017

Besa ka përjashtuar nga ekipi mbrojtësin Gëzim Hoxha, pasi ky i fundit pas miqësores me Erzenin ka pasur një konflikt me Ou...

Përsëritet historia, Bajaziti prapaktheu

3:53 pm 24 Jan 2017

Darlien Bajaziti është rikthyer te Besa, duke mos qëndruar te skuadra e Laçit në Superiore. Mesfushori kavajas u vu nën urdhrat e Sine...

Teuta huazon dy lojtarë

9:27 am 22 Jan 2017

Teuta është ende në pritje të afrimeve në merkato, por ndërkohë ka edhe lëvizje në dalje. Bëhet fjalë në fakt për dy huazime,...

Bind Apolonia, Besa barazon me Dritën

5:50 pm 21 Jan 2017

Apolonia mposhti pastër Tomorin në Berat, në një ndeshje ku golat u shënuan në fraksionin e dytë të lojës. Ishte pikërisht një ...

Besa pret dy talentet e Partizanit

12:02 pm 19 Jan 2017

Besa kërkon të përforcohet në merkato dhe sipas “Sport Ekspres”, të shtunën mund të zhvillohet një miqësore me Partizanin në Kavajë. Ver...

Apolonia triumfon në Kavajë

3:36 pm 18 Jan 2017

Deri para 4 vitesh Besa e Apolonia përballeshin në Superiore, por ka vite që janë në tunel dhe nuk po arrijnë të kthehen dot mes më ...

Laçi “ngec” me Besën, Vucaj debuton me gol

3:03 pm 14 Jan 2017

Laçi ka barazuar me Besën në miqësoren e zhvilluar në Kamzë. Rezultati përfundimtar ka qenë 1-1, me gola të shënuar nga V...