Tag: Besa e Pejës

Probleme financiare, rrezik bojkoti te Besa

12:31 pm 03 Nov 2017

Besa që vjet ka pasur probleme, teksa afrimet e shumta në merkato nuk është se sollën ndonjë sukses te skuadra pejane. Gjithsesi problemet financiare në klub ishin një nga faktorët kryesorë të dështimit të Besës. Edhe sivjet situata është e njëjtë dhe lojtarët aktualisht kërkojnë dy pagat e prapambetura, sikur...

Trepça fiton me goleadë Supërkupën

7:31 pm 12 Aug 2017

Trepça fiton Superkupën e Kosovës me goleadë ndaj Besës. Kampionët e Kosovës kanë fituar me rezultatin e thellë 5-0. Pj...

Trepça ’89 merr lajmin e madh

2:56 pm 11 May 2017

Trepça ’89 mund të luajë në turin paraeliminator të Ligës së kampioneve, pasi UEFA e ka licencuar kampionen e Kosovës, ashtu si edhe tre k...

Arrihet marrëveshja me Lladrovcin e Zukën

4:13 pm 20 Jan 2017

Besa e Pejës ka zyrtarizuar dy afrime në merkato, teksa Lapidar Lladrovci e Fisnik Zuka kanë arritur marrëveshjen me klubin. Zuka vjen mga ...

Lladrovci bëhet me skuadër të re

9:27 am 04 Jan 2017

Lapidar Lladrovci, ish-mbrojtësi i Feronikelit dhe Kukësit, pritet të zyrtarizohet si lojtari më i ri i Besës së Pejës. Qendërmbrojtë...

Besa mund kampionët, Drenica ka Arifajn

4:05 pm 20 Aug 2016

Kampionët e Feronikelit e nisin kampionatin me humbje ndaj një rivali direct për titullin kampion siç është Besa që ka bërë përforcime cilësore gjatë merkatos. Përballja ...

Zyrtarizohen Turku e Beqiri

5:48 pm 06 Jul 2016

Besa e Pejës ka zyrtarizuar edhe dy afrime të tjera për sezonin e ardhshëm futbollistik. Me anë të faqes zyrtare në “Facebook” ata lajmërojnë se pjesë...

Besa zbardh listën për sezonin 2016-2017

9:22 am 07 Jun 2016

Besa e Pejës i ka bërë të ditura objektivat për sezonin e ardhshëm të Superligës, teksa kërkon pjesëmarrjen në Kupat e Europës, gjë që sigurohet ...

Afrimi i tetë i Besës

5:17 pm 30 May 2016

Besa nuk ndalet në merkato, teksa ka zyrtarizuar afrimin e tretë ditën e sotme, duke e dërguar numërin e lojtarëve të afruar në 8. Pasi zyrtarizoi Qemail Elshanin dh...

Besa, tri afrime cilësore njëherësh

11:49 am 28 May 2016

Besa e Pejës po tregon qartazi synimet për sezonin e ardhshëm futbollistik, teksa në harkun kohor të dy ditëve ka bërë pesë afrime. Pasi zyrtarizoi mbrëmj...