Tag: Bërnli

Bërnli surprizon kampionët e Anglisë

6:05 pm 12 Aug 2017

Mbas 18 vitesh, ekipi kampion i Anglisë humbet në ndeshjen debutuese të sezonit të ri. Ekipi që këtë vit është ngjitur në Premier Ligë ka surprizuar duke mundur me rezulatatin 3-2 Çelsin. Madje Bërnli e mbylli në avantazhin prej 3-0 pjesën e parë, ku golat u shënua nga Vokes i cili realizoi një dopi...

Ndërpritet miqësorja për shkak të trazirave

8:00 pm 05 Aug 2017

Ndërpritet miqësorja midis Bërnlit dhe Hanoverit për shkak të trazirave që kanë ndodhur midis tifozave. Është luajtur vetëm pjesa e parë dhe...

Befasia, ekipi amator eleminon skuadrën e Premier Ligës nga Kupa FA

4:36 pm 18 Feb 2017

Kupa FA në Angli është legjendare, jo vetëm për faktin se është trofeu më i vjetër në botër, por për shumë arsy...