Tag: Benjamin Kololli

Kololli “prek” Bundesligën

3:02 pm 30 Aug 2017

Beniamin Kololli do të luajë sezonin e ardhshëm në Bundesligë, pasi do të largohet nga klubi zviceran i Lozanës. Lojtari i linjës së djathtë, i cili është pjesë edhe e përfaqësueses së Kosovës, do të bëjë një hap përpara në karrierë. E ardhmja e tij do të jetë te skuadra e Mai...

Ajeti në “piedestal”, Kololli mes yjeve

9:56 am 14 Mar 2017

Albian Ajeti është shpallur lojtar i muajit pas votimit të bërë nga “Blick” në versionin e saj online. Sulmuesi, i cili ka arritur të shënojë...

Sadiku nuk ndalet, gol me vlerë pike për Luganon e Tramexanit

3:45 pm 19 Feb 2017

Armando Sadiku nuk ndalet në Zvicër. Sulmuesi shqiptar ka qenë protagonisti kryesor në barazimin që Lugano e drejtuar nga Tramexani mori në transfertë ndaj Va...

“Diktatori” Xhaka nuk ndalet, humbet Hyka

7:56 pm 24 Sep 2016

Bazeli i Xhakës vazhdon të diktojë kampionatin në Zvicër, teksa sot mundi në transfertë St. Gallenin me rezultatin 1-3. Skuadra e Albert Bunjakut dhe Albian Ajetit ...

Xhaka nuk di të ndalet, dëmtohet Kololli

8:31 pm 21 Sep 2016

Bazeli vijon të komandojë në kampionatin zviceran, teksa sonte mundi Lozanën me rezultatin 1-2 në transfertë. Nga minuta e parë në këtë ndeshje e nisi Granit Xhaka dhe Benjamin Kololli,...

Kololli fantastik, Paçarada mund Alijin

2:13 pm 11 Sep 2016

Sot zbriti në fushë me Kaizerslauternin e tij Naser Aliji, i cili u mund nga Sandhauzeni i Paçaradës, ndërkohë që Grojter Fyrti mori një pikë në transfertë ndaj D...

Derbi shqiptarësh në Europë

9:33 am 06 Feb 2016

Seria B ofron sot një derbi shqiptarësh, pasi në orën 15:00 Salernitana pret Peskarën e Ledian Memushajt. Krahas Memushajt, në ekipin Italian bën pjesë edhe portieri E...

Kololli nuk mungon në apel

9:34 pm 02 Feb 2016

Benjamin Kololli po i tregon drejtuesve të Jang Bojsit se është një afrim i duhur. Mesfushori i huazuar nga Biel shënoi edhe në miqës...

Kololli “thërret” Kosovën

9:50 am 24 Jan 2016

Benjamin Kololli zyrtarizoi kalimin te Jang Bojs para disa ditësh, me formulën e huazimit me të drejtë blerjeje nga skuadra e Biel. Mesfushori duhet të bindë drejtuesit e...