Tag: Benatia

Benatia, nga goditja me brryl te rekordi i pabesueshëm

11:39 pm 11 Jan 2018

Vazhdojnë polemikat për sfidën Kaljari-Juventus. Ndeshja u fitua nga bardhezinjtë 0-1. Pikërisht te goli i shënuar është problemi. Benatia goditi me bërryl sulmuesin sard Pavoleti. Arbitri vazhdoi lojën (la avantazh për Kaljarin, pa ndëshkuar mbrojtësin). Topi e fiton kundërshtari. Pavoleti qëndron i shtrirë në fushë. Juventinët tregojnë mungesë "fair-play" duke mos ndalur...

Është Benatia “bomberi” i Juventusit

11:20 am 30 Jul 2016

Pas dy miqësoresh në Australi, të dyja të fituara, Juventusi ka luajtur sot miqësoren e tretë në turneun aziatik, këtë radhë në Hon...

Benatia është bardhezi

4:32 pm 15 Jul 2016

Mehdi Benatia është zyrtarisht një futbollist i Juventusit. Mbrojtësi maroken transferohet te klubi italian në formë huazimi një-vjeçar nga Bajerni, për 3 milionë euro, por m...

Benatia shkon te Juventusi

8:22 pm 13 Jul 2016

Juventusi nuk ndalet dhe këtë verë bën vetëm goditje të mëdha: pas mbrojtësin Dani Alvesh dhe mesfushorit Miralem Pjaniç, tas...

Juve “troket” sërish në Mynih

11:27 am 06 Jun 2016

Juventusi planifikon të ndërtojë një skuadër të aftë të triumfojë në Champions League sezonin e ardhshëm dhe duket se plani i klubit torin...

Benatia ëndërron ende

1:48 pm 09 May 2015

Në Mynih askush nuk flet hapur për përmbysje, edhe pse trajneri Pep Guardiola e bëri të qartë para ndeshjes së kampionatit kundër Augsburg-ut: “...