Tag: Bayern

Tifozët e Bajernit “shuajnë” yllin Nejmar

11:58 am 06 Dec 2017

PSG-ja udhëtoi drejt Gjermanisë mbrëmjen e djeshme për t'u përballur me gjigantët e Bajernit të Mynihut, kurse Nejmarit iu desh të përballej dhe me tifozët vendas. Ylli brazilian është transferimi më i shtrenjtë në historinë e futbollit. Transferimi i tij nga Barcelona drejt Parisit kapi shifrën e 220 milionë eurove ...

Bajerni gjen shpëtim te veterani Hainkes?

11:52 am 05 Oct 2017

Pas largimit të Karlo Ançelotit mes polemikash pa fund, Bajerni kërkon qetësi dhe një trajner me emër e personalitet, për të ri...

Ançeloti tani rrezikon shkarkimin, të gjithë kundër tij

10:38 am 28 Sep 2017

Karlo Ançeloti është një ndër trajnerët më të mëdhenj në qarkullim, duke pasur një mal me trofe në arkivë, por në Mynih po k...

Interi tenton ofensivën finale, 50 milionë Bajernit

10:53 am 27 Jul 2017

Të dielën në Nanxhing të Kinës u zhvillua një takim pune mes pronarëvekinezë dhe drejtuesve italianë të Interit, për të vënë “pikat ...

Bajerni ftesë Milanit, Rumenige i vë çmimin Sançesit

3:42 pm 19 Jul 2017

Milani kërkon Renato Sançesin, lajmi dihet prej ditësh, por tashmë edhe Bajerni duket se është i gatshëm ta lëshojë talentin ...

Milani hap thesin e radhës, ofertë për Renato Sançes!

1:39 pm 15 Jul 2017

Real, Barcelona, Siti, PSG, Junajtid? Jo, klubi që po mahnit Europën këtë verë është Milani, që po rikuperon gjithë vitet e fundit ku u bë g...

Bajerni, gati të largojë 3 emra të njohur

4:02 pm 10 Jul 2017

Bajerni i Mynihut ka konfirmuar se është në bisedime me Juventusin, për të shitur mesfushorin Douglas Kosta, i cili u ble në vitin 2015 nga Sh...

Juve, dritë jeshile për yllin e Bajernit

4:47 pm 08 Jul 2017

Douglas Kosta është shumë pranë transferimit te Juventusi dhe mungojnë vetëm disa detaje të vogla, raporton Sky Sport. Mesfushori brazilian ka dalë i tepërt t...

Rumenige: Po vjen Botërori, Douglas Kosta të mbledhë mendjen!

1:51 pm 06 Jul 2017

Karl-Hainc Rumenige ka folur në lidhje me të ardhmen e Douglas Kostës te Bajerni dhe në një intervistë për “merkur.de” ka paralajmëru...

Gjermanët zbardhin që sot kalendarin e sezonit të ri

1:12 pm 29 Jun 2017

Gjermania mbetet një model për t’u ndjekur në çdo fushë dhe futbolli ynë do bënte mirë ta kopjonte sadopak, kur është e mundur. Kë...

Bajerni bëhet gati të “plaçkitë” Monakon

1:54 pm 02 May 2017

Zbulimi i sezonit, një ndër skuadrat më të bukura në botë, Monako, ka habitur të gjithë me futbollin sulmues dhe talentet e shumtë që ka në ...