Tag: Bayern Munchen

Formacionet e mbrëmjes së Ligës së Kampioneve

8:28 pm 20 Feb 2018

Sonte nis mesjava e dytë e Ligës së Kampioneve për raundin e 1/16. Do të jenë dy sfida interesante ku sigursht vëmendja do jetë epërqendruar në Londër ku do të luhet supersfida Çelsi – Barcelona. Më e thjeshtë duket në Mynih ku Bajerni vendas pret një nga surprizat e këtij sezoni Beshiktashin....

Sirena angleze për Vidal, e kërkon Çelsi

5:32 pm 03 Jan 2018

Arturo Vidal është padiskutim një nga mesfushorët më luftarak në Europë dhe shumë trajnerë do ta donin në ekipin e tyre. I palodhur dhe me men...

Befason Goretzka, zgjedh Bajernin

2:49 pm 01 Jan 2018

Ylli i Shalkes, Leon Goretzka, po tërheq gjithmonë e më shumë vëmendjen e mediave. Mesfushori gjerman po kërkohet nga shumë ekipe të mëdh...

Konte kërkon mesfushorin Vidal

11:44 am 27 Dec 2017

Antonio Konte nuk është bindur nga paraqitjet e mesfushorit francez, Bakajoko, dhe kërkon të sjellë në Londër një zëvendësues të tij. Teknik...

Hames e pranon, humbi memorien ndaj Gladbah

10:47 pm 30 Nov 2017

Bajerni i Mynihut u mund në ndeshjen e fundit nga Borusia Mënshengldbah, ndërkohë që nga fusha e lojës me probleme doli sulmue...

Bajerni “piketon” pasuesin e Hejnkes

12:31 pm 09 Oct 2017

Bajerni i Mynihut largoi pas humbjes me PSG-në trajnerin Karlo Ançeloti, ndërkohë që tanimë ekipin e ka marrë përsipër ta drejtojë ...

Tërbohet Milani, “keqtrajton” Bajernin

1:36 pm 22 Jul 2017

Milani ka mundur Bajernin e Mynihut me rezultatin 4-0, duke i dhënë kështu një “leksion” skuadrës së Ançelotit, që e pëson sërish...

Kosta-Juventus, Rumenige i vë “vulën”

5:17 pm 10 Jul 2017

Dugllas Kosta, anësori i Bajernit të Mynihut, mund të bëhet pjesë e Juventusit dhe është Karl-Hainc Rumenige ai që konfirmon bisedimet me kampionë...

Surpriza e Interit, tenton objektivin e Juves

4:51 pm 05 Jul 2017

Dagllas Kosta është tashmë një objektiv i Interit siç raportojnë mediat në Itali, me Juventusin të tërhequr për dy arsye të rëndësishme: b...

Bajerni kërcënon Levandovskin dhe klubet që e duan

7:23 pm 21 Jun 2017

Ai që nga të gjithë dukej si spekulim mediatik tashmë është kthyer në një krizë të vërtetë te Bajerni i Mynihut. Goleadori i bavarezëvek ...

Bajerni vijon avazin, arrin akordin me talentin e Shalkes

8:01 pm 07 Jun 2017

Bajerni i Mynihut vijon strategjinë e saj për të mbledhur në ekip të gjithë lojtarët më të mirë të Bundesligës. Sipas të përditshm...