Tag: Barcelona

Piké i ndershëm: Po ndihem inferior ndaj Realit

2:02 pm 17 Aug 2017

Armiku i betuar i Realit të Madridit, Zherard Pike, rrallë thotë fjalë të mira për madrilenët, por ajo që tha pas ndeshjes së kthimit në Superkupë është një kompliment i madh: “Duhet të punojmë shumë, sepse për herë të parë në 9 vite ndihem inferior ndaj Realit”. Qendërmbrojtësi i Barcelonës nuk mundohet të gjejë justi...

Reali shkatërron Barcelonën, skuqet Ronaldo

11:59 pm 13 Aug 2017

Real Madridi ka fituar ndeshjen e parë të Superkupës të Spanjës ndaj Barcelonën me rezultatin 1-3 në Kamp Nou. Pjesa e parë nu...

Zyrtare: Barcelona merr Paulinjon

6:25 pm 12 Aug 2017

Barcelona ka zyrtarizuar ditën e sotme blerjen e tyre të parë, pas largimit të Nejmarit, por ai nuk është as Kutinjo as Dembele, por ës...

Barcelona kërkon ti marrë supertalentin Real Madridit

8:56 pm 10 Aug 2017

Barcelona është në kërkim të zëvendësuesit ideal të Nejmarit. Emrat që qarkullojnë në mediat e huaja për të cilat spanjollët kanë shprehu...

Zyrtare: Barcelona konfirmon largimin e Nejmarit

7:21 pm 03 Aug 2017

 Barcelona ka konfirmuar se ata kanë marrë një pagesë prej 222 milion euro nga përfaqësuesit e Neymar për lëvizjen e tij rekord drejt PSG-së....

Ronaldinjo: Ia kush mund të jetë zëvendësuesi ideal i Nejmarit

6:34 pm 03 Aug 2017

Pas largimit të Nejmarit drejt PSG, edhe pse akoma nuk është zyrtarizuar për shkak të problemeve që sjell një transferim prej 222 milionë eurosh. Barcelon...

Nejmar niset drejt Parisit, Pastore i bën dhuratën e parë

11:21 pm 02 Aug 2017

Tashmë gjithçka ka marrë fund, Nejmar do jetë lojtari i PSG-së dhe vendos një rekord absolut në historinë e transferimeve futbollistike. Plot 222 milionë euro do p...

Mesi zyrtarizon largimin e Nejmarit

4:29 pm 02 Aug 2017

Tashmë është zyrtar largimi i Nejmarit nga Barcelona për tek PSG,  për shifrën rekord prej 222 milionë eurosh, që bëhët edhe transf...

Sheiku i PSG-së: Nejmar është lojtar i Barcelonës

8:18 pm 01 Aug 2017

Ka pasur zëra se Neymar ishte në Doha për të përfunduar një mbyllur marrëveshjen me PSG , por ato u treguan të paba...

Bartomeu: Fajin për dështimin e “La Massia”, e kanë Ksavi, Iniesta dhe Mesi

11:02 pm 30 Jul 2017

Presidenti i Barcelonës, Hosep Maria Bartomeu ka deklaruar në një intervistë për " New York Times", se shkaku që akademia e famshme e katala...

Ramos: Largimi i Nejmarit nga Barcelona, një problem më pak për ne

6:55 pm 30 Jul 2017

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, e shpreh publikisht se largimi i Nejmarit nga Barcelona do të ishte mirë për madrilenët, pasi për ...