Tag: Balon dOr

Ronaldo “shkëlqen” dhe jashtë fushave

12:17 pm 02 Jan 2018

Kristiano Ronaldo njihet për altruizmin e tij jashtë fushave të blerta, por kësaj radhe ylli portugez ka habitur të gjithë. Sulmuesi i Real Madridit është një nga lojtarët më te mirë i të gjitha kohërave dhe gjatë karrierës së tij ka arritur të fitojë plot 5 "Topa të Artë". 32-vjeçari ka shitur " Topin ...

5 “Topa të Artë” Ronaldo, 5 gola Reali…

7:15 pm 09 Dec 2017

Real Madridi ka mposhtur rivalët e Seviljës me rezultatin e thellë 5-0, pikërisht në ditën kur Ronaldo pozoi para tifozëve madr...

Çfarë i tha djali i tij Ronaldos pas fitimit të “Topit të Artë”?

11:54 am 09 Dec 2017

Ylli i Real Madridit, Kristiano Ronaldo, u shpall fitues i “Topit të Artë” 2017. Kjo ishte hera e pestë që portugezi fitoi këtë çmim, duke barazu...

Nuk ka surpriza, Ronaldo “mbulohet” me ar

8:20 pm 07 Dec 2017

“Topi i Artë” 2017 i takon vetëm atij, Kristiano Ronaldos. Portugezi fitoi gjithçka me Realin e Madridit dhe i dhuroi Portugalisë trofeun e parë pre...

“France Football” publikon emrat e 18 lojtarëve më të mirë në botë

6:20 pm 07 Dec 2017

Evenimenti më i famshëm në botë, ai i “Topit të Artë”, po zhvillohet “live” në majën e kullës “Eiffel” në Francë. Momentalisht po publiko...

“Nike” i jep Ronaldos “Topin e Artë”

6:15 pm 06 Dec 2017

Në këpucët e reja që Kristiano Ronaldo ka promovuar ditën e sotme janë para qartë vitet kur portugezi ka fituar “Topin e Artë”, ...

7 faktet që ndoshta nuk i dinit për “Topin e Artë”

6:28 pm 05 Dec 2017

"Topi i Artë" është çmimi më prestigjioz që një futbollist mund të marrë. Kristiano Ronaldo pritet që këtë vit të barazojë rekordin e Lionel Mesit, ...

Topi i Artë, France Football prezanton listën

11:34 am 24 Oct 2016

Sot është publikuar lista me 30 emrat kandidatë për Topin e Artë 2016, që tashmë do të jepet nga France Football, revista që e ka krijuar si...