Tag: Bajram Jashanica

Ofertat i rrisin çmimin, ja preferenca e Jashanicës

10:49 am 18 Jan 2018

Nuk mungojnë ofertat për Jashanicën. Mbrojtësi i Skënderbeut dhe përfaqësueses së Kosovës ka një preferencë. Nëse do zgjidhte ai, nuk do u mendonte dy here. Jashanica do kalonte në futbollin belg aty ku e pret Genti, por Skënderbeu po pret. Madje kush kërkon 27-vjeçarin duhet të pa...

Musolli, në versionin… “gazetar”

9:16 pm 29 Dec 2017

Nejmari te Reali, Sançes te Siti. Interi ofron dy lojtarë për Pastoren, Ikardi do të zëvendësojë Benzemanë. Lexojnë çdo ditë lajme bomba...

Dy lojtarë në dalje, lëvizje te Skënderbeu

10:28 am 25 Dec 2017

Skënderbeu ka një grup të madh me lojtarë, ndërkohë që për ta ka edhe oferta të rëndësishme. Dy prej më të kërku...

Jashanica i shitur, dilema: Belgjika apo Rusia

8:59 pm 23 Nov 2017

Bajram Jashanica dhe Skënderbeu mund t mbyllin bashkëpunimin mes tyre që në janar, pasi ofertat për qendërmbrojtësin nuk mungojnë dhe janë...

Superiorja ka “delegatët” e saj te Kosova

1:53 pm 08 Nov 2017

Kosova ka një test të rëndësishëm më 13 nëntor, teksa ndryshe nga Shqipëria ata luajnë në shtëpi përballë Letonisë. Nde...

Jashanica shqetëson Skënderbeun

9:38 am 06 Nov 2017

Bajram Jashanica është një nga lojtarët më të spikatur te Skënderbeu dhe në janar mund të transferohet jashtë vendit. Pista ruse është më e lakuara...

Jashanica: Nuk mjaftoi as më e mira

9:31 pm 02 Nov 2017

Jashanica pranon diferencën me Partizanin e Beogradit, teksa në deklaratën e tij në “Supersport” u shpreh se në këto lloj ndeshjesh ndonjëherë...

400 mijë $ për Jashanicën, ja pasuesi

8:58 am 21 Oct 2017

Skënderbeu do të shesë në janar, ndërkohë që drejtori Haris Fakiç u shpreh para ndeshjes me Partizanin e Beogradit se kjo do të ndodh...

Impresionon Jashanica, UEFA e përfshin mes “yjeve”

2:58 pm 20 Oct 2017

Taulant Xhaka u përfshi në formacionin më të mir të Ligës së Kampioneve këtë javë, ndërkohë që sërish një tjetër shqiptar...

Jashanica: Nuk harrohet ç’ka kaluar Kosova me Serbinë

8:44 am 13 Oct 2017

Bajram Jashanica ishte protagonist në ndeshjen kundër Laçit, teksa shënoi golin e fitores për Skënderbeun, por shkaktoi edhe penalltinë që për ...

Dy shitje në horizont, 1.5 milionë € për Skënderbeun

10:16 am 07 Oct 2017

Skënderbeu këtë verë bëri transferimin e radhës jashtë vendit, teksa shiti për rreth 1 milionë euro Liridon Latifin te Pushkash Akademi, ...