Tag: Arsenal

Gjithçka gati, Sançez zbret në Mançester

6:36 pm 21 Jan 2018

Pas shumë deklaratave dhe lajmeve në lidhje me transferimin e Sançezit tek Mançester Junajtid, duket se më në fund gjithçka është mbyllur. Sipas mediave britanike, sulmuesi kilian ka kaluar me sukses vizitat mjekësore tek Junajtid dhe zyrtarizimi i tij pritet të bëhet nesër. Ky transferim pritej të bëhej që në javën ...

Mou: Arsenali po na mban pezull për Sançezin

8:27 pm 19 Jan 2018

Zhoze Murinjo u shpreh në një deklaratë për shtyp se nuk e ka as idenë më të vogël pse transferimi i Sançezit drej...

Sançez, “peng” i Mkitarianit

7:07 pm 18 Jan 2018

Sulmuesi i Mançester Junajtidit, Henrik Mkitarian, vazhdon të japë indikacione të qarta sa i përket të ardhmes së tij. Sulmuesi 27-vjeçar është pjes...

Obamejang largohet për 70 mln euro

7:00 pm 18 Jan 2018

Borusia Dortmundit ka vendosur çmimin përfundimtar për sulmuesin Obamejang. Klubi gjerman kërkon plot 70 milionë euro që të heqë dorë nga shërbimet e y...

Zyrtare, Uollkot nënshkruan për Evertonin

6:18 pm 17 Jan 2018

Sulmuesi anglez, Uollkot, po kërkohej prej kohësh nga klubi i Evertonit dhe transferimi i tij më në fund është kryer. Gjithçka është bër...

Obamejang, marrëveshje personale me Arsenalin

6:03 pm 17 Jan 2018

Arsenali duket se më në fund ka arritur të bindë sulmuesin e Borusia Dortmundit, Obamejang. 28-vjeçari ka nënshkruar një kontratë paraprake me një klub...

Mahrez pret ofertën e Arsenalit

8:41 pm 15 Jan 2018

Me gjithë vëmendjen e fokusuar tek saga e Aleksis Sançezit, “viktimë” duket se ka rënë ylli i Lesterit, Riad Mahrez. Sulmuesi algjerian ...

Mkitarian, një tjetër dëshirë e Arsenalit

8:12 pm 15 Jan 2018

Lista e lojtarëve që Arsen Venger kërkon gjatë kësaj merkatoje vazhdon të shtohet. Arsenali ka kryer vetëm një transferim gjatë kësaj mer...

Venger e ka një ide, Sançez-Marsial

8:06 pm 15 Jan 2018

Tekniku francez i Arsenalit, Arsen Venger, e sheh vetën në një situatë të favorshme. Disa vite më parë, Venger kërkoi të sillte në Londër...

Arsenali “dorëzohet” brenda katër minutave

8:34 pm 14 Jan 2018

Skuadra londineze e Arsenalit nuk po kalon një periudhë të mirë. Me lojtarë që preferojnë të largohen gjatë këtij muaji dhe me trajnerin që pritet ...

Arsenali, 50 mln paundë për Malkom

8:29 pm 14 Jan 2018

Arsenali duket se e ka gjetur zëvendësuesin e Aleksis Sançez. Flitet se “Topçinjtë” kanë arritur akord me ekipin e Bordosë për transfe...