Tag: Armando Vajushi

Inzagi feston në shtëpinë e Bashës, derbi i shkon Ujkanit

5:07 pm 09 Sep 2017

U luajt sot java e tretë në Serinë B italiane dhe vetëm dy futbollistë shqiptarë ishin titullarë me ekipet e tyre, por në fund dolën të mposhtur. Kështu, Migjen Basha me Barin e tij u mposhtën në shtëpi nga Venecia e drejtuar prej Pipo Inzagit. Mesfushori i Kombëtares u aktivizua për...

Prezantohet Manaj, Vajushi në shënjestër

12:34 pm 31 Aug 2017

Rei Manaj ka lënë Italinë dhe ashtu siç pritej është transferuar në Spanjë dhe do të luajë në Primera Division me skuadrën e Granadës. ...

Memushaj-Vajushi, “ndizet” merkatoja

1:40 pm 23 Aug 2017

Këtë verë Ledian Memushaj është përfolur shumë në media, teksa katër kanë qenë ekipet me të cilat është lidhur e ardhmja e mesfushorit ...

Vajushi e Ndoj, shtatë skuadra pas tyre

11:05 am 19 Jun 2017

Emanuele Ndoj u ftua së fundi nga Shqipëria U21, ndërkohë që në Itali ofertat për të nuk mungojnë, teksa janë disa klube të S...

Merr fund makthi, rikthehet Armando Vajushi

10:58 pm 03 Feb 2017

Pas më shumë se katër muaj jashtë fushave, më në fund vjen një lajm i mirë nga Armando Vajushi. Mesfushori shkodran ka lënë pas dë...

Dy skuadra pas Armando Vajushit

8:11 pm 13 Jan 2017

Armando Vajushi mund të ndryshojë skuadër. Sulmuesi shkodran që aktualisht është pjesë e Pro Vercellit, është futur në orbitën e disa skuadrave të tjera it...

Vajushi “merret me llafe”

4:31 pm 21 Oct 2016

Në vendin tonë është tipike të merresh me llafe, të hedhësh kunja, dhe rrjeti social “Facebook” është bërë arena e shumë futbollistëve. Aty të gji...

Operohet me sukses Armando Vajushi

6:53 am 27 Sep 2016

Armando Vajushi është operuar në gju pas dëmtimit të rëndë që pësoi ndeshjen e fundit në Serinë B me skuadrën e tij Pro Verçeli. Mesfushori shkodran do të mungoj...

Ditë ters për shqiptarët e Serisë B

8:35 pm 20 Sep 2016

Armando Vajushi, Emanuele Ndoj, Samir Ujkani, Migjen Basha dhe Berat Gjimshiti e kanë nisur si titullar sonte me ekipet e tyre në Serinë B. Avelino e Gjimshitit u mund në shtëpi nga ...

Basha e nis me humbje, barazim për Lenjanin e Vajushin

8:58 pm 27 Aug 2016

Lenjani luajti edhe për Renan, ndërkohë që në Serinë B debutuan me skuadrat e tyre të reja Migjen Basha dhe Armando Vajushi, me këtë të fundit që mori pikën e par...

Vajushi në Superiore? Sqaron shkodrani

4:13 pm 15 Aug 2016

Emri i Armando Vajushit është lakuar ditët e fundit te Vllaznia, por mesfushori me anë të një statusi në llogarinë e tij në “Facebook” ka sqaruar gjithçka, duke u s...