Tag: Armando Sadiku

Sadiku sqaron: Jam i dëmtuar

9:51 am 12 Feb 2018

Armando Sadiku nuk gjen rehati. Pas hapësirave jo të shumta te Legia e Varshavës u transferua te Levante, por ende nuk ka debutuar me skuadrën e tij të re. Ndaj Realit mungoi dhe kështu ndodhi edhe në derbin e djeshëm kundër Valencias, me Levanten që u mposht në këtë përbal...

Falenderime për të gjithë, Sadiku gati për Realin e Madridit

7:03 pm 01 Feb 2018

Armando Sadiku është zyrtarisht një futbollist i Levantes. 26-vjeçari ka realizuar një nga ëndrrat e tij, duke u transferuar në elitën e futbollit spanjoll. Me anë të një postimi ...

Armando Sadiku, zyrtarisht toreador

10:36 am 31 Jan 2018

Armando Sadiku është lojtari më i ri i "La Liga". Të luash kundër Mesit, Kristiano Ronaldos dhe Iniestës nuk është e lehtë, por mbi të...

I dobët, i dobët, por çfarë oferte për Armando Sadikun!

7:30 pm 30 Jan 2018

Armando Sadiku ka marrë kritika të shumta për pjesën e parë të sezonit të Legia e Varshavës, pasi në kampionat ka gjetur rr...

Thyhet heshtja, presidenti i Legias flet për Sadikun

12:35 pm 10 Jan 2018

Armando Sadiku është bërë çështje në Poloni. Sulmuesi është ndër më të paguarit në ekip dhe deri më tani nuk ka dhënë ata çka prit...

Transferimi i Sadikut, një arsye më shumë

9:59 pm 03 Jan 2018

Lajme të reja te Legia e Varshavës, që indirekt lidhen edhe me të ardhmen e sulmuesit Armando Sadiku, që këtë verë u ble nga ...

Mërziten te Legia, ofertë turke për Sadikun

12:37 pm 31 Dec 2017

Dashuria mes Legias së Varshavës dhe Armando Sadikut është drejt mbarimit dhe së fundmi nga Polonia vjen lajmi se sulmuesi i Kombëtares do të ...

Vetëm tre mbi Sadikun

9:51 am 14 Nov 2017

Armando Sadiku te Kombëtarja tjetërsohet. Këtë ai e ka thënë në çdo konferencë për shtyp, e tha edhe para ndeshjes m...

Sadiku: Ndeshja perfekte për t’i treguar vlerat Panuçit

3:37 pm 11 Nov 2017

“Kjo është një miqësore. Do ta vlerësojmë maksimalisht, por e rëndësishme është të shohim ku jemi dhe sa jemi rritur. Kjo miqësore ...

Shpërthen edhe Sadiku, dygolësh në Poloni

10:39 pm 25 Oct 2017

Armando Sadiku është ritakuar me golat në Poloni, teksa sonte ka realizuar dygolësh në Kupën e Polonisë, duke i dhënë Legias së Varsha...

Sadiku zbulon “hilet” e Kielinit

10:59 pm 09 Oct 2017

Armando Sadiku, pas ndeshjes me Italinë u lidh direkt me “Supersport” dhe foli për përballjen me të “kaltrit”. Sulmuesi theksoi se ata luajtën si t...