Tag: Armand Duka

Superioren e fiton… Duka

1:00 pm 17 Jan 2018

Nëse do votonin vetëm ekipet e Superiores për kreun e ri të FSHF, gara nuk do kishte histori. Fitues do shpallej Armand Duka. Nga 10 ekipe që ka elita e futbollit shqiptar, 6 prej tyre kanë propozuar kandidaturën e Dukës, duke u rreshtuar kështu në krah të tij. Kamza, Laçi dhe Teuta ...

Murati në krah të Dukës: Kur një skuadër fiton, nuk e ndryshon dot

5:52 pm 10 Jan 2018

“Kur një skuadër fiton, nuk e ndryshon dot”. Evdin Murati, ish-lojtari i njohur i Kombëtares shqiptare të futbollit ka zgjedhur një shprehje të ish-tr...

Sedorf, Tirana dhe Fino, Duka nuk lë gjë pa thënë

8:38 am 25 Dec 2017

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka, në një intervistë të dhënë për gazetaren Vilma Masha në “Supersport” foli për shumë tema mj...

Duka-Takajt: Shumë i mirë ai… nënta

11:19 am 11 Dec 2017

Laçi i shkaktoi humbjen e parë Skënderbeut dje, teksa gjithçka u vendos nga një gol i shënuar nga Myrto Uzuni, mesfus...

Duka vë nota: Laçi “fletë lavdërimi”, Vllaznia kritika

1:27 pm 28 Nov 2017

Armand Duka është biznesmen dhe sugjerimi i tij është që klubet të ndërtohen si të tilla dhe në fund ta kenë bilancin pozitiv. Shpesh num...

Duka ka një peng: Berat Gjimshiti!

10:45 am 28 Nov 2017

Shqipëria provoi në verën e vitit 2016 emocionet e Europianit dhe kërkon që ta përsërisë sërish të njëjtën arritje. N...

Ah sikur! Duka: Suedinë e “hiqnim qafe”

9:46 pm 27 Nov 2017

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, është i ftuar në emisionin “TOP STORY” në “TOP CHANNEL” emision që drejtohet nga Sokol Balla. Numri...

Anti-Duka nga politika, ja kush e sfidon

10:54 am 02 Nov 2017

Federata Shqiptare e Futbollit është përfshirë në ethet e zgjedhjeve të muajit mars, teksa mbetet për t’u parë se kush do të jetë ka...

Fino krah Idrizit, a është mesazh për Dukën?

5:03 pm 29 Oct 2017

“Ku ka zë nuk është pa gjë”, kështu thotë një fjalë e urtë popullore dhe duket se Bashkim Fino po e merr seriozisht për të kandid...

Investime në këmbim të votës, strategjia për të rrëzuar Dukën

8:23 pm 25 Oct 2017

Askush nuk ka dyshime që politika është ulur këmbëkryq në futbollin tonë dhe deri më sot kemi dëgjuar skenare nga më të ndryshm...

Lilaj, Panuçi dhe “Nation League”, Duka i thotë të gjitha

1:32 pm 13 Oct 2017

Armand Duka i ka bërë një përmbledhje asaj që ka kaluar Shqipëria në kualifikueset e Botërorit “Rusi 2018”, teksa është shprehur i kënaqur me a...