Tag: Arlind Ajeti

Mihajloviç nuk e ka në plan, Torino largon Ajetin

5:05 pm 08 May 2017

Arlind Ajeti do të largohet nga Torino në fund të këtij sezoni. Mbrojtësi shqiptar është kthyer në një rezervë konstante dhe një lojtar i padëshiruar te skuadra “granata” nga ana e trajnerit Sinisha MIhajloviç. Tekniku serb që drejton klubin e Serisë A nuk e ka më në planet e tij mbrojtësin e Kombëtares kuqez...

Ajeti i pari në listën e largimeve te Torino

12:48 pm 23 Apr 2017

Pas një sezoni të dështuar totalisht, Arlind Ajeti është thuajse i larguar nga Torino. Ekipi “granada” është duke bërë gati listën e largimeve në...

Fati i keq përndjek Ajetin, mbrojtësi dëmtohet sërish

1:01 pm 20 Apr 2017

Nuk kishte se si të shkontë më keq sezoni për Arlind Ajetin. Pas vetëm 4 ndeshjesh të luajtura me Torinon në Serinë A, mbrojtës...

Vlerësim pozitiv për Ajetin

1:07 pm 10 Apr 2017

Arlind Ajeti u aktivizua prej minutës së 66-të në sfidën që Torino fitoi në transfertë me Kaljarin me rezultatin 2-3 dhe vlerësimi pr q...

Vendi bosh, ja shanset e Ajetit

11:56 am 07 Apr 2017

Torino luan të dielën ndaj Kaljarit në transfertë, ndeshje në të cilën trajneri Sinisha Mihajloviç nuk do të ketë në dispozicion qendërmbrojtësin ...

Ajeti është gati

9:08 am 24 Mar 2017

Stërvitja e mbrmëjes së djeshme në fushën e “Renzo Barberas” nuk shkoi dhe aq mirë për Kombëtaren Shqipërisë. Mbrojtësi Arli...

Strakosha fiton derbin me Ajetin, Lacio e katërta

10:52 pm 13 Mar 2017

Lacio vijon të serinë e rezultateve pozitive në Serinë A. Skuadra ku luan edhe Thomas Strakosha arriti të marrë fitoren e radhës në kampiona...

Ajeti sfidon Strakoshën nga… pankina

2:43 pm 13 Mar 2017

Mbrëmjen e sotme në Serinë A do të luhet edhe ndeshja e fundit e javës së 28-të ku Lacio e Thomas Strakoshës do të ...

Ajeti-Torino, zhvillime të reja

1:03 pm 01 Mar 2017

Arlind Ajeti i ka ditët e numëruara te Torino, pasi sipas medieve italiane nuk e ka bindur trajnerin Mihajloviç, që i besoi roli...

Barazon Torino, zhgënjim total nga Ajeti

11:14 pm 27 Feb 2017

Është mbyllur java e 26-të në Serinë A me ndeshjen Fiorentina - Torino, e cila përfundoi me shifrat 2-2. Në këtë përballje is...

Arlind Ajeti nuk i’a del

2:09 pm 19 Feb 2017

Arlind Ajeti nuk i'a del. Mbrojtësi shqiptar me shumë  gjasa nuk do të jetë titullar në ndeshjen ndaj Romës në "Olimpiko" ditën e sotme...