Tag: Argjentina

Surprizon Sampaoli, nuk thërret Higuainin

11:23 pm 11 Aug 2017

Trajneri i Argjentinës, Horge Sampaoli ka surprizuar të gjithë me lëvizjen e tij, duke lënë jashtë sulmuesin e Juventusit Gonzalo Higuain për ndeshjet kualifikuese për botërorin 2018 kundër Uruguait dhe Venezuelës. Ndërsa në vend të tij Sampaoli ka thërritur kapitenin e Interit Mauro Ikardi dhe sulmuesin e tjet...

Batistuta viziton kombëtaren, lojtarët nuk e njohin!

3:51 pm 06 Apr 2017

Gabriel Omar Batistuta, i njohur ndryshe si Batigol, pasi për vite të tëra ka bombarduar rrjetat kundërshtare, duke u bërë një he...

Injorohet sërish Ikardi

9:21 pm 03 Mar 2017

Edhe pse po kalon një super formë te Interi, Mauro Ikardi vijon të injorohet nga Argjentina. Kapiteni ziklatër është lënë jashtë listës së Kombë...

Mesi mban në ankth Argjentinën

9:02 pm 14 Nov 2016

Argjentina është në një moment krize, teksa këtë gjë e ka konfirmuar edhe humbja dërrmuese ndaj Brazilit me shifrat 3-0. Kjo nuk është e ve...

Ikardi tek Argjentina? Trajneri sqaron çështjen e tij

7:23 pm 09 Nov 2016

Pas lajmit të bujshëm se për lënien jashtë të Ikardit nga Argjentina vendoste Lionel Mesi, është pikërisht trajneri i kësaj Kombët...

FIFA dënon Bolivinë, por pasojat i vuan Argjetina

8:26 pm 01 Nov 2016

Renditje në zonën e Amerikës në kualifikueset e Botërorit 'Rusi 2018' ka pësuar një ndryshim të madh. Kjo për faktin se...

Argjentinë mediokre pa Mesin

9:02 am 12 Oct 2016

Ata që mendojnë se Lionel Mesi nuk është aq i rëndësisëm te Argjentina sa është te Barcelona, duhet të shohin ndeshjet e fundit t...

No Mesi, no party

10:09 am 07 Oct 2016

Pa Lionel Mesin, Argjentina nuk di të fitojë, sepse mbrëmë barazoi 2-2 në Peru dhe ishte barazimi i dytë rresht pa liderin e vet, i...

Pa Mesin, Argjentinë modeste

7:18 am 07 Sep 2016

Si do të ishte Argjentina nëse Lionel Mesi nuk do të kthehej në kombëtare? Kjo u pa qartë mbrëmë, në Venezuelé,...

Ministri Bushati, fanelën e Mesit

9:50 am 03 Nov 2015

Ministri i jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, edhe pse pinjoll i bushatlinjve të Shkodrës, nuk ka ndonjë lidhje me sportin, aq më shu...