Tag: Arber Zeneli

Arbër Zeneli, çfarë goli!

1:43 pm 10 Sep 2017

Herenveni po luan kundër PSV Eindhoven në shtëpi dhe skuadra e Arbër Zenelit është në fitore 2-0, ndërkohë që rivali luan prej minutës së 37-të me një lojtar më pak. Gjithsesi golat Herenveni i ka shënuar më parë, që në fillim të takimit dhe të parin e realizoi Zeneli me një goditje ...

Arbër Zeneli “çmend” italianët

3:38 pm 28 Jul 2017

Arbër Zeneli ka përfunduar në orbitën e disa klubeve italiane, kjo falë paraqitjeve mjaft të mira që mesfushori me tipare ofensive ka bërë n...

Një ekip tjetër i Serisë A shfaq interes për Zenelin

11:20 pm 24 Jul 2017

Mediat italiane raportuan para disa ditësh se për sulmuesin e Kosovës, Arbër Zeneli, kishte shfaqur interes ekipi i Napolit. Ndërkaq,...

Asist i Zenelit, Herenveni rikthehet te fitorja

11:01 pm 25 Feb 2017

Arbër Zeneli vijon të dhurojë paraqitje të mira në futbolli holandez. Mbrëmjen e sotme sulmuesi nga Kosova ka qenë protagonist në fitoren që Heren...

Celina mposht Zenelin në Holandë

9:01 pm 18 Feb 2017

Bersant Celina arrin të triumfojë në "derbin" mes tij dhe Arbër Zenelit, teska Tuente mposhti ekipin e Herenvenit ditën e sotme me rezul...

Rashica e Zeneli, mes yjeve

8:12 pm 16 Jan 2017

Milot Rashica dhe Arbër Zeneli janë ndër lojtarët më të mirë në skuadrat e tyre, Vitese dhe Herenven. Që të dy këta lojta...

Shkëlqen Zeneli, asist në fitoren e Herenvenit (VIDEO)

9:37 pm 10 Dec 2016

Arbër Zeneli vijon të shkëlqejë në kampionatin holandez. Sulmuesi kosovar ka qenë protagonist në fitoren që Herenveni arriti të marrë në "shtëpi" ndaj Eks...

Zeneli dhe Basha titullarë, por ekipet e tyre mposhten nga kryesuesit

10:05 pm 27 Nov 2016

Arbër Zeneli ka qenë titullar në humbjen që skuadra e tij pësoi ndaj Ajaksit në "shtëpi". Herenveni u mposht 0-1 nga ekipi k...

Zeneli bën “paqe” me Rashicën

8:44 pm 19 Nov 2016

Ka përfunduar në barazim 1-1 ndeshja mes skuadrave të Herenvenit dhe Viteshes. Tek të dyja skuadrat aktivizohen Arbër Zeneli për vendasit dhe Mi...

Zeneli: U vendos nga episode, do të vijë dhe koha jonë

8:31 pm 12 Nov 2016

Arbër Zeneli u duk disi i mërzitur pas humbjes që Kosova pësoi në Turqi. Sulmuesi që luan tek Herenveni vlerësoi gjithas...

Gol dhe asist, Zeneli shpëton Herenvenin (VIDEO)

4:25 pm 30 Oct 2016

Arbër Zeneli duket se është përshtatur mjaft mirë në futbollin holandez, teksa po kalon një super formë. Anësori nga Kosova ka qenë hero...