Tag: Antonio Conte

Konte: Nuk largohem nga Çelsi

8:12 pm 02 Feb 2018

Pas shumë zërave në lidhje me një largim të Antonio Kontes nga pankina e Çelsit, më në fund ka qenë vetë tekniku italian ai që ka mohuar çdo gjë. Konte tha për mediat britanike se dëshira e tij është të vazhdojë të jetë trajner i bluve të Londrës, si dhe se nuk e mendon largimi...

Çelsi, i “gjysmuar” kundër Brajtonit

8:16 pm 19 Jan 2018

Çelsi luan nesër në transfertë kundër Brajtonit. Blutë e Londrës kërkojnë të rikthehen tek fitorja pas atij barazimi pa gola kundër Lest...

Konte kërkon mesfushorin Vidal

11:44 am 27 Dec 2017

Antonio Konte nuk është bindur nga paraqitjet e mesfushorit francez, Bakajoko, dhe kërkon të sjellë në Londër një zëvendësues të tij. Teknik...

Çelsi nënshkruan kontratë të re me Kristensen

4:59 pm 18 Dec 2017

Antonio Konte mesa duket e ka gjetur zëvendësuesin ideal të ish-kapitenit legjendar të Çelsit, Xhon Terri. Ai është danezi Andreas Kristensen, i cili po...

Barcelona dhe Çelsi në garë për talentin e Leverkusenit

10:26 am 08 Dec 2017

Bajer Leverkuseni ka pasur gjithmonë në gjirin e saj talentë shumë të kërkuar nga ekipet e mëdha europiane. Andrea Shurle, Lars Bender, Xhonata...

Morati: Antonio Konte nuk është budalla

2:53 pm 05 Dec 2017

Ish-presidenti i Interit, Masimo Morati, tha në një intervistë të tij për mediat italiane se trajneri aktual i Çelsit, Antonio Konte, nuk është budalla ...

Konte, Milan dhe… Italia

12:04 pm 10 Oct 2017

Xhani De Biazit i ka mbetur merak që Ventura e fitoi garën me të për stolin e Italisë, ndërkohë që “axurrët” shumë sh...

Kontes nuk i intereson, 100 milionë për goleadorin

5:08 pm 03 Jul 2017

Romelo Lukaku është një objektiv i Çelsit prej kohësh në merkato dhe me Diego Kostën që pritet të largohet, sulmuesi belg bëhet i domo...

Çelsi, “luftë” Interit për Konten

11:23 am 11 May 2017

Inter kërkon të marrë Antonio Konten si trajneri, por Çelsi e ka bërë të qartë se zikaltrit as nuk duhet ta mendojnë diçka të ...

Lukaku zgjedh Junajtid prej… Kontes

2:06 pm 08 May 2017

Romelo Lukaku e ka ndarë mendjen dhe nuk do të rinovojë me Evertonin, ndërkohë që skuadra që ka këmbëngulur ka shumë deri më ta...

Interi e ka të qartë, vetëm milionat bindin

12:58 pm 08 May 2017

Interi e ka të qartë se për të marrë trajnerin që do, duhet të sakrifikojë shumë nga ana financiare dhe kjo është rruga që grupin “...