Tag: Ansi Nika

Ansi Nika, “divorc” me falënderime

4:20 pm 04 Jul 2017

Ansi Nika e ka mbyllur aventurën e tij me Laçin pas gjashtë muajsh, pasi i ka përfunduar kontrata. Lojtari më anë të një statusi në “Facebook” i ka falënderuar të gjithë në kampin kurbinas, duke nisur te presidenti e duke mbaruar te tifozët. “Faleminderit KF Laçi! Faleminderit për mirënjohjen te gjithë...

Bëhet modë, klubet e Kosovës merkato në Superiore

11:20 am 23 Jun 2017

Sebino Plaku, Ervis Kaja dhe Mario Morina po kërkohen nga skuadra e Lirisë së Prizrenit, ndërkohë që ata nuk janë të vetmit. Skuadra ...

Nika, dedikim për… futbollin

1:54 pm 17 May 2017

Ansi Nika kaloi nga Tirana te Laçi në fillim të këtij viti dhe me kurbinasit po luan rregullisht titullar. Mesfushori shkodran ka arri...

Mungojnë tre, fitorja ka “pasoja” te Laçi

10:33 am 19 Mar 2017

Fitorja ndaj Flamurtarit ka rikthyer edhe njëherë qetësinë e munguar prej javësh te Laçi. Ekipi kurbinas bën një hap të rëndësishëm për të siguruar mbijetesën, por lufta ende nuk ka m...

Hasani e Nika, “bashkohen” në një ekip

5:40 pm 13 Mar 2017

Edon Hasani e Ansi Nika kanë luajtur së bashku vjet te Kukësi, ndërsa më parë kanë veshur edhe fanellën e Vllaznisë, skuadër s...

Nika “ndez” polemikat me Vllazninë dhe “shigjeton” shkodranët

9:55 pm 10 Jan 2017

Ansi Nika tashmë është zyrtarisht pjesë e Laçit. Ish- mesfushori i Tiranës do të jetë pjesë e kurbinasve për pjesën e mbetur të...

Laçi zyrtarizon një mesfushor

5:13 pm 10 Jan 2017

Pas largimit nga Tirana, Ansi Nika nuk ka humbur kohë për të gjetur ekipin e ri. Prej ditës së sotme mesfushori shkodran është zy...

Korabi premton pagat, tenton edhe Nikën

11:49 am 09 Jan 2017

Te Korabi janë premtuar së fundmi pagat e dy muajve të fundit, ndërkohë që po punohet edhe për merkaton. Me donatorët amerikan...

Tirana gati për fazën, mesfushori drejt largimit

5:17 pm 06 Jan 2017

Skuadra e Tiranës ka zhvilluar ditën e sotme seancën e fundit stërvitore para nisjes për në Turqi. Nën drejtim...

Nika drejt largimit

10:32 am 28 Dec 2016

Ansi Nika me shumë gjasa do ta ndërpresë kontratën me Tiranën, pasi nuk ka gjetur hapësira. Shkodrani kërkon të luaje, g...

Konflikt pas Korabi-Tirana

9:27 am 13 Oct 2016

Përfundimi i ndeshjes Korabi-Tirana është shoqëruar nga një konflikt mes mesfushorit Ansi Nika të Tiranës dhe Alfred Zefi të Korabit. “Sport Ekspres” r...