Tag: Amir Abrashi

Çfarë fati i keq për Amir Abrashin!

10:15 am 19 Sep 2017

Amir Abrashi është i pafat, pasi tashmë që ishte kthyer titullar te Frajburgu dhe po luante rregullisht, ka pësuar një dëmtim në gju që do ta lërë për disa kohë jashtë fushave të blerta. Kontrollet mjekësore kanë treguar se mesfushori i Kombëtares ka një zgjatje të ligamentin, dëmtim që kërkon minima...

Panuçi zhvendoset në Gjermani

5:08 pm 06 Aug 2017

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Kristian Panuçi ka nisur europian për të ndjekur dhe për të takuar futbollistët që do të thërr...

Legjionarët, situata në merkato e kuqezinjve

11:47 am 24 Jul 2017

Armando Sadiku është një nga lojtarët e Kombëtares që këtë verë ndryshoi skuadër, ndërkohë që të tjerë janë në “vorbullën” e merkat...

Abrashi: Asnjë problem me De Biazin

12:58 pm 02 Jun 2017

Amir Abrashi është rikthyer në Kombëtare, ndërkohë që në konferencën për shtyp para ndeshjes me Luksemburgun u shpreh se nga ana e tij ...

“Xhaka e ka vetë në dorë, ja pse iku Abrashi”

10:45 am 27 Mar 2017

Xhani De Biazi ka folur sërish për largimin e Taulant Xhakës nga Kombëtarja pas ndeshjes me Italinë, teksa nuk është shprehu...

Frajburgu i Abrashit ëndërron Europën

5:54 pm 05 Mar 2017

Frajburgu po kalon një moment super në Bundesligë. Skuadra e Amir Abrashit ka arritur të marrë një fitore tepër të rëndësishme në kampion...

Abrashi titullar, humbje e thellë për Frajburgun

5:53 pm 04 Feb 2017

Amir Abrashi rikthehet të jetë si titullar tw Frajburgu, por në ditën e gabuar. Skuadea e mesfushorit shqiptar u mposht thellë në transfertë ku u mp...

Abrashi thyen parashikimet për rekuperimin nga dëmtimi

8:35 pm 17 Jan 2017

Fillimisht u mendua se Amir Abrashi e mbylli sezonin pas atij dëmtimi që pësoi në një ndeshje miqësore, por kjo gjë nuk ndo...

Abrashi i qetëson të gjithë

12:50 pm 11 Jan 2017

Amir Abrashi nuk ndonjë problem shqetësues në kyçin e këmbës, duke bërë që te Frajburgu të qetësohen. Mesfushori u dëmtua në...

Dëmtimi, Abrashi rrezikon sezonin

7:11 pm 09 Jan 2017

Përkeqësohet gjendja e Amir Abrashit. Mesfushori i Kombëtares shqiptare rrezikon të mbyllë para kohe për shkak të një dëmtimi të rëndë....

Dy kuqezinjtë e “blinduar” në Bundesligë 

9:53 am 02 Jan 2017

Dhjetori solli të reja për dy lojtarët e Kombëtares që luajnë në Bundesligën gjermane, Mavrajn e Brashin, pasi që të dy kanë nëns...