Tag: Amir Abrashi

Abrashi i qetëson të gjithë, Basha jo

1:28 pm 25 Oct 2017

Amir Abrashi ka pasur një dëmtim në gju që e la jasht Kombëtares nç dy ndeshjet e fundit me Spanjën dhe Italinë, sikurse edhe nuk është aktivizuar me Frajburgun prej rreth një muaji. Mesfushori u kthye para disa ditësh me skuadrën, por sërish pati probleme në të njëjtin vend, por fa...

Abrashi i pafat, dëmtohet sërish

10:38 am 19 Oct 2017

Amir Abrashi nuk u grumbullua nga Shqipëria për dy ndeshjet e fundit me Italinë dhe Spanjën, kjo për shkak të një dë...

Çfarë fati i keq për Amir Abrashin!

10:15 am 19 Sep 2017

Amir Abrashi është i pafat, pasi tashmë që ishte kthyer titullar te Frajburgu dhe po luante rregullisht, ka pësuar një dëmtim në gju që d...

Panuçi zhvendoset në Gjermani

5:08 pm 06 Aug 2017

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Kristian Panuçi ka nisur europian për të ndjekur dhe për të takuar futbollistët që do të thërr...

Legjionarët, situata në merkato e kuqezinjve

11:47 am 24 Jul 2017

Armando Sadiku është një nga lojtarët e Kombëtares që këtë verë ndryshoi skuadër, ndërkohë që të tjerë janë në “vorbullën” e merkat...

Abrashi: Asnjë problem me De Biazin

12:58 pm 02 Jun 2017

Amir Abrashi është rikthyer në Kombëtare, ndërkohë që në konferencën për shtyp para ndeshjes me Luksemburgun u shpreh se nga ana e tij ...

“Xhaka e ka vetë në dorë, ja pse iku Abrashi”

10:45 am 27 Mar 2017

Xhani De Biazi ka folur sërish për largimin e Taulant Xhakës nga Kombëtarja pas ndeshjes me Italinë, teksa nuk është shprehu...

Frajburgu i Abrashit ëndërron Europën

5:54 pm 05 Mar 2017

Frajburgu po kalon një moment super në Bundesligë. Skuadra e Amir Abrashit ka arritur të marrë një fitore tepër të rëndësishme në kampion...

Abrashi titullar, humbje e thellë për Frajburgun

5:53 pm 04 Feb 2017

Amir Abrashi rikthehet të jetë si titullar tw Frajburgu, por në ditën e gabuar. Skuadea e mesfushorit shqiptar u mposht thellë në transfertë ku u mp...

Abrashi thyen parashikimet për rekuperimin nga dëmtimi

8:35 pm 17 Jan 2017

Fillimisht u mendua se Amir Abrashi e mbylli sezonin pas atij dëmtimi që pësoi në një ndeshje miqësore, por kjo gjë nuk ndo...

Abrashi i qetëson të gjithë

12:50 pm 11 Jan 2017

Amir Abrashi nuk ndonjë problem shqetësues në kyçin e këmbës, duke bërë që te Frajburgu të qetësohen. Mesfushori u dëmtua në...