Tag: Allegri

Nga Murinjo tek Alegri, PSG do trajner tjetër

11:32 am 08 Nov 2017

PSG kryeson kampionatin francez, i distancuar me katër pikë nga Monako, kampionia në fuqi. Skuadra e drejtuar nga Unai Emeri pritet të pësojë sërish ndryshime, teksa do të ketë të tjera goditje në merkato. Afrimi i Nejmar këtë verë shënoi një rekord në botën e transferimeve të futbollistëve, ndërkohë që së f...

Alegri pranon ofertën, firmos për dy vite

1:37 pm 07 Jun 2017

Masimiljano Alegri do të jetë në krye të Juventusit edhe për dy vite të tjera, teksa në mediat italiane raportohet se tekniku italian ka firm...

Alegri: Monako sulm stratosferik, por jam i qetë

9:58 pm 02 May 2017

Masimiliano Alegri ka folur në prag të sfidës në Champions League kundër Monakos, duke lavdëruar sulmin e frikshëm të klubit të Ligës...

Anjeli vendos për Alegrin

1:24 pm 07 Apr 2017

Te Juventusi kanë vendosur në lidhje me trajnerin e ri, teksa pritet që në fund të këtij muaji të ketë një tjetër takim me M...

Alegri e ka ndarë mendjen

2:25 pm 11 Mar 2017

Masimiljano Alegrin e ngacmon ideja për të drejtuar në Angli dhe Arsenali është klubi më i përfolur ku ai mund të nisë aventurën...

Arrihet marrëveshja me Alegrin

11:58 am 06 Mar 2017

Zërat për kalimin e Masimiljano Alegrit në Angli sa vijnë e shtohen, teksa së fundmi në mediat angleze thuhet për arritjen e një m...

Alegri largohet në fund të sezonit!

2:05 pm 09 Feb 2017

Lajm i bujshëm ai që vjen nga Italia, ku calciomercato.com shkruan se tashmë është lajm i konfirmuar: Masimiliano Alegri do të lërë drej...

Merkatoja e futbollistëve, Alegri del kundër

12:02 pm 14 Oct 2016

Prej kohësh në ambientet sportive nëpër Europë diskutohet mbi të mirat dhe defektet e merkatos së futbollistëve, si dhe mbi vlerën e...

Alegri nën akuzë

7:57 pm 18 Sep 2016

Është Masimiliano Alegri i akuzuari i madh për humbjen e Juventusit, mbi të gjitha për një arsye: lënia në stol e “zotërisë 90 milionë eu...

Alegri tani mendon për Champions

8:11 am 22 May 2016

Trajneri i Juventusit, Maks Alegri, ka festuar trofeun e radhës me Juventusin dhe tashmë e hedh shikimin nga sezoni i ardhshëm, ku kër...

Alegri provon Juven anti-Milan

1:15 pm 13 May 2016

Me titullin në xhep, Juventusi mund të relaksohej disi para finales së Kupës së Italisë kundër Milanit, por humbja në Verona tregoi se r...