Tag: Alban Bushi

Bushi i kënaqur, do vendin e dytë

1:59 pm 11 Sep 2017

Shqipëria U21 fitoi para një jave me Islandën, ndërkohë që pak ditë më parë ishte mundur nga Irlanda e Veriut në minutat shtesë pas një penalltie. Sot, trajneri Alban Bushi ka dalë para medieve dhe ka folur në lidhje me këto dy përballje, duke treguar që përgjithësisht është i kënaqur. “...

Keqardhja e Bushit: Ajo penallti…!

4:46 pm 01 Sep 2017

Shqipëria u mposht dje nga irlanda e Veriut dhe kjo ndodhi pas një penalltie të shkaktuar në minutën e 95-të nga mesfushori Kejdi ...

Bushi: Të luajmë si ndaj Estonisë

5:51 pm 23 Jul 2017

Fundi i muajit Gusht dhe fillimi i Shtatorit do të jetë i zjarrtë për Kombëtaren 21-vjeçarëre pasi do të luajnë dy sfida ...

Rotacion te Kombëtarja, ja kush e pason De Biazin

9:21 am 06 Jun 2017

Xhani De Biazi pritet ta mbyllë aventurën e tij me Shqipërinë pas ndeshjes me Izraelin dhe këto zëra janë prezentë në media...

Bushi: Ja çfarë u mungon të rinjve në Shqipëri

1:20 pm 13 May 2017

Alban Bushi, trajneri i Shpresave, ka dalë sot në konferencë për shtyp, teksa ka folur edhe për grumbullin e bërë me lojtarë...

Bushi: Moldavia test i rëndësishëm, e ardhmja e sigurtë

7:15 pm 24 Mar 2017

Pas grumbullimit disa ditor, më në fund Kombëtarja jonë Shpresa do të zbresë në fushën e lojës. Trajneri Alban Bushi ka grumbullu...

“Mbrojtja, problem i zgjidhur për Kombëtaren”

10:13 am 09 Mar 2017

Shqipëria luan me Italinë më 24 mars, ndërkohë që për trajnerin De Biazi do ketë mungesa të rëndësishme si ato të Berishës...

Zyrtarizohen dy miqësore për Kombëtaren U21

9:35 pm 31 Jan 2017

Alban Bushi është duke vijuar punën me Kombëtaren e Shqipërisë U21. Pas seleksionimeve dhe disa miqësoreve në vendin tonë, Kombëtarja Shpr...

Shpresat “peshkojnë” Spanjën në grup

10:12 am 26 Jan 2017

U hodh shorti për kualifikueset e UEFA U21 Championship, ku Shqipëria do të marrë pjesë në grupin 2. Ekipi i drejtuar nga Alban Bushi ...

Bushi: Nuk shoh rezultatin, kemi qëllim talentet e reja

7:29 pm 24 Jan 2017

Pavarësisht humbjes së ekipit Shpresa, trajneri i saj ka mbetur i kënaqur nga loja. Alban Bushi, pas ndeshjes me Skënderbeun ku u mp...

Bushin e kënaq loja: Ekipi ka cilësi, të gjithë janë në provë

8:28 pm 20 Jan 2017

Majft i kënaqur është shfaqur pas ndeshjes miqësore me Kamzën, trajneri i Kombëtares Shpresa U21, Alban Bushi. Edhe pse ekipi i tij ...