Tag: Alban Bruka

Bruka përgëzon lojtarët: Arbitri, i njëanshëm

10:46 am 23 May 2017

Alban Bruka, trajneri i Besëlidhjes, pas ndeshjes me Kamzën u shpreh i kënaqur me atë që dha skuadra e tij në fushën e lojës, ndërkohë që theksoi se arbitrimi ishte i njëanshme. “Ishim përgatitur për ta marrë ndeshjen e sotme. Jam i kënaqur me çunat, dhanë maksimumin...

Bruka: Kupa një luks për ne, tani duam kampionatin

8:14 pm 19 Apr 2017

Pas elemiminit nga Kupa e Shqipërisë, Alban Bruka deklaroi se ky trofe për ekipin e tij ishte një luks. Trajneri i Besëlidhj...

Bruka: Preferoj Superioren para Kupës

3:49 pm 15 Feb 2017

Pas kualifikimit historik në gjysëmfinalen e Kupës, trajneri i Besëlidhjes Alban Bruka për SuperSport u shpreh: “Ju përkushtuam kupë...

Besëlidhja zyrtarizon trajnerin

8:59 am 10 Nov 2016

Alban Bruka do të jetë pasuesi i Stavri Nicës në pankinën e Besëlidhjes, dhe kjo tashmë është zyrtare. Ditën e djeshme, i...

Besëlidhja gjen trajnerin?

10:34 am 09 Nov 2016

Largimi i Stavri Nicës e ka lënë bosh pankinën e Besëlidhjes që është në kërkim të një tjetër trajnerit. ...