Tag: Ac Milan

Milani hedh sytë nga kampionati gjerman

6:17 pm 12 Jan 2018

Skuadra e Milanit nuk po kalon një sezon të mirë, pavarësisht shumave të shpenzuara gjatë merkatos së verës. Tekniku Gatuzo kërkon me doemos të përforcohet gjatë merkatos së janarit dhe ka ndërmend disa emra. Emri më i përfolur mësohet të jetë ai i Julian Brandt. Ylli i Bajer Leverkusenit ...

Edhe Gezal drejt Italisë, Monako s’e pengon

6:03 pm 06 Jan 2018

Mesfushori i Monakos, Rashid Gezal, po vuan të gjejë hapësira në formacionin titullar. Algjeriani u transferua nga Lioni dhe shihej si një lojtar që do...

Milani preferon mesfushorin Dembele, Jankto “rezervë”

5:54 pm 06 Jan 2018

Xhenaro Gatuzo ka bërë të ditur për drejtuesit e klubit të Milanit emrat që shpreson t’i transferojë në Milano këtë muaj. Teknik...

Milani kërkon sulmuesin e Arsenalit

2:18 pm 04 Jan 2018

Pavarësisht shpenzimeve të mëdha në merkaton e verës, Milani nuk po arrin të rikthehet aty ku i takon. Gjigantët italianë janë në ...

Milan humbet durimin, Donaruma në stol kundër Interit

5:59 pm 27 Dec 2017

Çështja e kontratës së Donarumës po bëhet gjithnjë e më e ndërlikuar. Portieri italian nënshkroi një kontratë të re në muajin qer...

Milan kërkon yllin e Totenhamit

7:42 pm 19 Dec 2017

Pavarësisht se Milani shpenzoi shifra të çmendura në merkaton e verës për të sjellë në Milano lojtarë cilësorë, situata në klubin kuqezi...

Rrëfehet Bonuçi: Ja pse u largova nga Juventusi

9:18 am 15 Dec 2017

Kapiteni i Milanit, Leonardo Bonuçi, shpjegoi arsyet se pse ai u largua nga Juventusi për t'iu bashkuar Milanit. Mbrojtësi italian iu përgjigj p...

Pak surpriza, Atalanta e Berishës i befason të gjithë

11:05 pm 07 Dec 2017

Sot u  luajtën ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në “Europa League” dhe nuk pati shumë surpriza. Ekipet e mëdha u kualifikua...

UEFA humbet durimin me Milanin

12:17 pm 07 Dec 2017

Përveç problemeve brenda fushës së lojës, Milanit i duhet të përballet dhe me problemet jashtë saj. Në merkaton e verës, presiden...