Klubet e Superiores i kanë shpallur objektivat që para nisjes së kampionatit dhe tashmë kemi hyrë në një fazë që duan ta tregojnë se janë në gjendje të luftojnë për atë që drejtuesit kanë investuar dhe kanë menduar që mund të arrijnë.

Teuta do minimalisht Europën dhe pas një periudhë jo fort të mirë në fazën e parë, në katër ndeshjet e fundit kanë marrë 8 pikë dhe tashmë kërkojnë të mundin Kamzën në shtëpi. Skuadra e Ndreut gjithashtu është një “kockë” e fortë, jo më kot ndodhet në vendin e katërt dhe synon të ngjitet dhe më lart.

“Lottosport” sheh si favorite Teutën, fitorja e të cilëve kuotohet me koeficientin 1,90. I njëjti qëndrim i kësaj kompanie edhe për ndeshjen Skënderbeu-Kukësi, me korçarët që kryesojnë kampionatin dhe kampionët në fuqi që duan të tregojnë se mund ta mbrojnë kurorën.

Më poshtë janë disa nga koeficientet e këtyre dy ndeshjeve. Për më shumë informacion dhe për të luajtur bastet tuaja, mund të klikoni në www.lottosport.com.al.

Ja si mund të hapësh një llogari në Lottosport Online

                             Kategoria Superiore – Java 13                                

Teuta-Kamza 14:00
(1 – 1.90; X – 3.15; 2 – 4.15; |0-2| – 1.55; |3+| – 2.30)

Skënderbeu-Kukësi 17:00
(1 – 1.90; X – 3.15; 2 – 4.15; |0-2| – 1.60; |3+| – 2.20)

 

Share: