Kategoria Superiore luan ndeshje të rëndësishme këtë javë, teksa ka dy trajnerë debutues, Hasan Lika në krye të Luftëtarit dhe Ernest Gjoka në krye të Vllaznisë.

Për të dy kjo aventurë nis me sfida të vështirë dhe kompanitë e basteve nuk i shohin favoritë këto dy ekipe, edhe pse luajnë në shtëpi këtë javë.

“Lottosport” ka publikuar koeficientet e ndeshje të sotme, kur vetëm në ndeshjen Lushnja-Laçi skuadrat kanë shanse të barabarta për fitore. Në Gjirokastër është Kukësi favorit, ndërkohë që habit koeficienti për fitoren e Flamurtarit me Kamzën, 1,30.

Partizani është favorit për të fituar në Shkodër me Vllazninë, sikurse Skënderbeu për t’ia dalë me sukses në transfertën e vështirë me Teutën.

Ja si mund të hapësh një llogari në Lottosport Online

E shtunë, më 21 tetor
Lushnja – Laçi (Ora 14:00)
(1 – 2.60; X – 3.15; 2 – 2.60; |0-2| – 1.55, |3+| – 2.30)

Luftëtari – Kukësi (Ora 14:00)
(1 – 4.70; X – 3.30; 2 – 1.75; |0-2| – 1.55, |3+| – 2.30)

E diel, më 22 tetor
Vllaznia – Partizani (Ora 14:00)
(1 – 3.30; X – 3.05; 2 – 2.20; |0-2| – 1.50, |3+| – 2.40)

Flamurtari – Kamza (Ora 17:00)
(1 – 1.40; X – 3.85; 2 – 9.00; |0-2| – 1.65, |3+| – 2.10)

E hënë, më 23 tetor
Teuta – Skënderbeu (Ora 18:00)
(1 – 3.80; X – 3.10; 2 – 2.00; |0-2| – 1.50, |3+| – 2.40)

Image may contain: phone

 

Share: