Përballje interesante në Superiore sot, si për mbijetesën, ashtu edhe për një vend në Kupat e Europës. Gjithçka nis pres orës 14:00, teksa Kukësi pret në shtëpi Kamzën dhe Lushnja skuadrën e Vllaznisë.

Kampionët në fuqi kërkojnë të jenë anti-Skënderbeu dhe synimi i vetëm është fitorja. “Lottosport” i sheh ata favoritë absolutë, ndërkohë që në Lushnje Vllaznia dukët më pranë fitores, referuar kuotave të kësaj kompanie bastesh.

Edhe Partizani është favorit me Laçin, sikurse Teuta me Luftëtarin. Këto sfida priten të balancuara, por për vendasit fitoret do kërkohen me ngulm.

Lottosport kuoton edhe ndeshjet e Kategorisë së Parë, teksa elementi fushë është shumë favorizues. Të gjitha ekipet vendase janë favoritë, ndërsa si më e balancuara shihet përballja me Vllaznisë B dhe Besëlidhjes. Më poshtë janë të gjitha koeficientet e ndeshjeve të sotme:

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 19

14:00 Kukësi – Kamza
(1 – 1.45; X – 3.85; 2 – 7.30; |3+| – 2.05; |0-2| – 1.70)

14:00 Lushnja – Vllaznia
(1 – 3.00; X – 3,15; 2 – 2.30; |3+| – 2.30; |0-2| – 1.55)

17:00 Partizani – Laçi
(1 – 1.75; X – 3.30; 2 – 4.70; |3+| – 2.40; |0-2| – 1.50)

17:00 Teuta – Luftëtari
(1 – 1.90; X – 3.30; 2 – 3.90; |3+| – 2.20; |0-2| – 1.60)

KATEGORIA E PARË – JAVA 15

14:00 Vllaznia B-Besëlidhja
(1 – 3.35; X – 3.20; 2 – 2.00)

14:00 Egnatia-Besa
(1 – 1.50; X – 3.60; 2 – 6.00)

14:00 Burreli-Erzeni
(1 – 1.80; X – 3.30; 2 – 4.00)

14:00 Korabi-Tërbuni
(1 – 1.70; X – 3.40; 2 – 4.40)

14:00 Shënkolli-Shkumbini
(1 – 1.70; X – 3.40; 2 – 4.40)

14:00 Iliria-Naftëtari
(1 – 1.35; X – 4.50; 2 – 7.00)

Share: