Fundjava në Shqipëri është e mbushur me ndeshje, teksa edhe këtë javë Superiorja dhe e Para zbresin në fushën e blertë dhe ka disa përballje mjaft interesante dhe që pritet të jenë mjaft të luftuara.

Në fund nuk dihet se kush do të jenë fituesit, por se kush janë favoritët mund ta kuptosh edhe në koeficientet e kompanive të basteve, që i kuotojnë edhe përballjet në vend.

“Lottosport” ka publikuar koeficientet për ndeshjet e kësaj javë, që janë si më poshtë, ndërkohë që për më shumë kuota dhe për të luajtur bastet tuaja, mund të klikoni në www.lottosport.com.al.

Ja si mund të hapësh një llogari në Lottosport Online

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 15

E shtunë, më 16 dhjetor
Lushnja-Skënderbeu 13:00
(1 – 8.00; X – 4.05; 2 – 1.40; |0-2| – 1.80; |3+| – 1.90)
Vllaznia-Kamza 13:00
(1 – 1.90; X – 3.10; 2 – 4.20; |0-2| – 1.50; |3+| – 2.40)
Flamurtari-Laçi 16:00
(1 – 1.75; X – 3.35; 2 – 4.60; |0-2| – 1.55; |3+| – 2.30)

E diel, më 17 dhjetor
Luftëtari-Partizani 13:00
(1 – 4.60; X – 3.35; 2 – 1.75; |0-2| – 1.50; |3+| – 2.40)
Teuta-Kukësi 16:00
(1 – 2.65; X – 3.00; 2 – 2.65; |0-2| – 1.55; |3+| – 2.30)

Kategoria e Parë
Grupi A / Sot, ora 13:00

Besa – Besëlidhja
(1 – 1.90; X – 3.30; 2 – 3.60)
Egnatia – Kastrioti
(1 – 2.55; X – 3.15; 2 – 2.55)
Burreli – Korabi
(1 – 2.00; X – 3.20; 2 – 3.35)
Erzeni – Dinamo
(1 – 2.00; X – 3.15; 2 – 3.45)
Nesër, ora 13:00
Vllaznia B – Egnatia
(1 – 2.05; X – 3.20; 2 – 3.25)

Grupi B / Sot, ora 13:00
Turbina – Shkumbini
(1 – 1.60; X – 3.50; 2 – 5.00)
Shënkolli – Bylisi
(1 – 3.85; X – 3.25; 2 – 1.85)
Tomori – Naftëtari
(1 – 1.25; X – 5.50; 2 – 8.00)
Apolonia – Iliria
(1 – 1.40; X – 4.00; 2 – 7.00)
Nesër, ora 13:00
Tirana – Pogradeci
(1 – 1.20; X – 6.00; 2 – 9.00)

 

Share: