Sot përmbyllen ndeshjet e Kategorisë Superiore dhe të së Parës për këtë javë, teksa do të luhen katër takime të rëndësishme për kreun e klasifikimit.

Kështu, Skënderbeu kërkon fitoren me Vllazninë në shtëpi dhe pret që rivalët e tyre të ngecin sërish, pasi kanë një përballje direkte mes tyre, sikurse ndodh në Vlorë mes Flamurtarit dhe Kukësit.

Korçarët janë ta favorizuar ndjeshëm nga kompania “Lottosport” për ndeshjen me Vllazninë, teksa fitorja e tyre kuotohet me koeficientin 1,40. Duket se barazimi në Korçë i shkodranëve dhe lodhja e ekipit të Ilir Dajës në Europë nuk kanë ndikuar. Në ndeshjet tjetër të Superiores nuk ka favoritë, 2.65 është koeficienti për fitoren e Flamurtarit dhe të Kukësit. Kjo ndeshje luhet pa praninë e tifozëve.

Në të Parën Kastrioti kërkon të thellojë diferencën me skuadrat rivale dhe 1.75 është vlerësuar fitorja e tyre me Besëlidhjen. Sfidë interesante edhe në Fier, me Apoloninë favorite ndaj Tomorit. Për t’u përmendur është që bardhejeshilët në shtëpi kanë zhgënjyer shpesh këtë sezon. Për më shumë informacion për koeficientet apo për të luajtur bastin tuaj, mund të klikoni në www.lottosport.com.al.

Ja si mund të hapësh një llogari në Lottosport Online

Kategoria Superiore – Java 9

Skënderbeu-Vllaznia
(1 – 1.40; X – 4.00; 2 – 8.15; |0-2| – 1.65; |3+| – 2.10)

Flamurtari – Kukësi
(1 – 2.65; X – 3.00; 2 – 2.65; |0-2| – 1.50; |3+| – 2.40)

Kategoria e Parë – Java 7

Kastrioti – Besëlidhja
(1 – 1.75; X – 3.30; 2 – 4.25)

Apolonia – Tomori
(1 – 1.85; X – 3.25; 2 – 3.85)

Me Pay&Go ju mund të rimbushni mjaft thjesht llogarinë tuaj online në Lottosport

Image may contain: one or more people, people playing sports and text

Share: